У тернопільському драмтеатрі готують прем’єру на злобу дня

18 травня у День пам’яті жертв політичних репресій в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбудеться прем’єра вистави «Допоможи їм, Всевишній!..».

Напередодні про постановку розповів головний режисер театру, народний артист України Олег Мосійчука.

"Я завжди намагався брати до роботи ту драматургію, яка має душу, яка хвилює, яка змушує глядачів думати, аналізувати, будити високі прагнення. Ніби в передчутті жахливих подій, що кояться нині на нашій землі, звернувся до п’єси-застереження Олексія Казанцева «Дні і ночі зразкової комуни імені великих ідей», переклад якої замовив у свого давнього побратима, тепер відомого українського письменника Олександра Ірванця.  В основі притчі – болюча правда історії людства вже записаної в скрижалі пам’яті, та, на жаль, історії, яка нікого нічому так і не навчила. І ось ми щойно пережили трагічну сторінку невимовного болю Майдану, коли хамство, ницість, цинізм правителів (яких самі ж і обрали!!!) пострілами снайперських гвинтівок, кров’ю стерли з цієї сторінки життя понад сотні українських патріотів. Ми зараз переживаємо злочинні дії новітнього Гітлера, російського зверхника, якого уже вчетверте поспіль благословляє на посадові трони його «вєлікій і могучій» народ.  Тому не дозволяймо уже в новітню історію приводити до влади недолугих, брехливих і підлих правителів, незалежно від їхньої партійної приналежності. Принаймні для унеможливлювання цього час від часу ми усі маємо шанс", – каже Олег Мусійчук.

Він пообіцяв, що вистава братиме глядачів за живе.

"Сьогодні, у час жахливих потрясінь, і дням, і ночам боляче, бо справді немає сил на радість. Нова прем’єрна робота – це стан душі нашого колективу», – зазначив головний режисер.

Прем’єра вистави відбудеться 18 та 25 травня.

драмтеатр прем’єра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі