Криміналітет і російські спецслужби хочуть перетворити Тернопіль на «міні-Слов'янськ» – ЗМІ

Росія намагається "розхитувати" і Західну Україну, використовуючи ці ж самі методи – із залученням місцевого та приїжджого криміналітету.

"Кримінал нині активно рветься до бою, причому, раніше засуджені домінують навіть серед російських "гастролерів", яких нині засилають до України. Можливо тому, що на таких людей є компромат і їх легше тримати на гачку, пише.

Про це заявив у розмові з кореспондентом "України Молодої" народний депутат Олесь Доній, пише ЗІК. "Росія готується розіграти на Західній Україні методи, адаптовані у східних регіонах, але з поправкою на місцеві особливості, – погоджується з ним експерт Інституту зовнішньої політики Олександр Палій. – Оскільки народної підтримки там дії Москви не матимуть, то її агенти використовуватимуть криміналітет, насамперед місцевий – і диверсантів. Окрім захоплення адмінбудівель, існує суттєва небезпека взяття заручників. Це може бути таким собі "ноу-хау" від терористів".

Як це виглядає на практиці, демонструють останні події на заході нашої держави: заяви про затримання диверсійних груп у Львові, ймовірне перебування терористів у Луцьку, штурм адмінбудівлі у Тернополі. "Ми отримали інформацію, що до Тернополя з'їжджаються кримінальні елементи з Луцька, Львова і Тернопільщини, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал. – У них була мета – захопити будівлю, а їх дії координували агенти спецслужб Російської Федерації. До речі, інформація про спробу штурму з'явилася на російських новинних ресурсах упродовж години". За його словами, агресивна поведінка натовпу, лайки, розбиті двері, риторика виступів та наявність зброї підтверджує загрозу кримінальної активності, яка відбувалася ще у 90-х роках при мовчазній підтримці міліції. "Звичайно, що було декілька тернополян, які незгодні з певними рішеннями ради або мають претензії, – каже Надал. – Проте більшість пікетувальників були молодики спортивної зовнішності, серед яких правоохоронцями був затриманий один представник кримінальної групи зі зброєю".

Активістів, які намагалися зробити із Тернополя "міні-Слов'янськ", добре знають правоохоронці: нинішні, і колишні – це корпорація "Аракс", яка активно діяла у Тернополі у 90-х роках.

"Один із організаторів пікетування мерії – Євген Степанов, колишній спецназівець, який перед розпадом СРСР залишив за собою кривавий слід у Закавказзі та країнах Балтії, – розповідає "УМ" депутат Тернопільської міськради Богдан Попадин, у минулому, до речі, кадровий офіцер СБУ. – Так звана "корпорація" – це звичайне рекетирське угрупування. Після подолання рекету в Україні Степанов "працював" у Португалії, "спеціалізуючись" на вимаганні грошей у наших співвітчизників. За це він отримав від тамтешньої Феміди цілком реальний строк – 13 років позбавлення волі, із яких відсидів дев'ять років. Всі інші члени його організації також потрапили за грати. Відсидівши за Піренеями, ці люди почали повертатися до Тернополя".

"Судячи з того, як розвиваються події, найближчі дні стануть моментом істини для країни і для влади, зокрема. Впевнений, наш ворог не втратить таку нагоду, як затяжні вихідні з радянським душком. Провокацій слід очікувати всюди, понад усе на тих територіях, які вважаються тиловими. Тобто, в західних областях України", – сказав народний депутат Віктор Балога.

Криміналітет спецслужби Тернопіль "міні-Слов'янськ"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі