Сторічний будинок, який розташований в історичній частині Тернополя, може зруйнуватись

Сторічний будинок, який розташований в історичній частині Тернополя, може зруйнуватись через перепланування квартири, яке робить один з власників. Чоловік надумав робити кафе у своїй квартирі, яка є на першому поверсі, Сагайдачного, 13, і зніс несучу стіну. Зараз будинок починає тріскати, скаржаться мешканці.

Будинку – понад сто років, він належить до нерухомих пам’яток України, пам’ятки містобудування і архітектури місцевого значення. Будівля пережила Другу світову війну, однак може зруйнуватись через підприємця, який хоче робити в будику кафе і зніс опорну стіну.

- Квартира розташована на першому поверсі, власник квартири проводив реконструкцію під заклад громадського хврчування, він хоче зробити тут кафе. Квартира в нього двохкімнатна, в одній з кімнат він втрутився у фундамент будинку, заглибився на 1 метр, 30 сантиметрів. Між двома кімнатами стіна перемикала, вона є несучою. Там, де він вибрав фундамент, він хоче зробити кімнату в двох рівнях, от він хоче загальний зал зробити, тому і почав демонтаж цієї несучої стіни. В проекті хитро написано, що це не демонтаж стіни, а розширення пройому, – розповідає мешканка будинку Тетяна.

Мешканці будинку два рази звертались в Держархбудконтроль, кажуть, там власника квартири штрафували, бо в нього не було декларації про початок будівельних робіт. А на третій раз в Держархбудконтролі відповіли, що документи у чоловіка вже є.

- Ми написали в прокуратуру, прокуратура звернулась в Держархбудконтроль, там викликали того архітектора, представник Держархбудконтролю пробув в квартирі, може, хвилин 5 і дали відповідь, що вони розглянули звернення і провели перевірку, яка встановила, що роботи проводяться на підставі декларації і роботи відповідають документації, – скаржиться Тетяна. – Тобто вони кажуть, що це не демонтаж стіни, а розширення прорізу.

Жінка стверджує, що власник квартири опустився у фундамент, а під будинком є підземні ходи, один з яких веде до Катедри, а інший до Спартака.

- Можливо підзені ходи завалені, цього ж ніхто не знає. Будинки ж старі, понад сто років. Крім того, експертиза показала, що під будинком проходять грунтові води, це ще одна небезпека. От зараз вночі після того, як він демонтував стіну, чути легеньке потріскування, – говорить Тетяна.

Жінка каже, що власник квартири ні з ким із сусідів ні про що не говорив, не радився.

- Він ще й підвал колись хотів забрати, ходив до сусідів, щоби підписали документ. Прийшов до старенької жіночки, та відмовилась підписувати, він поставив ногу в двері і не давав закрити, поки та не сказала, що викличе міліцію, – говорить жінка.

Мешканці будинку писали звернення в КП „Тернопільводоканал” і до пожежників, однак там не можуть вплинути на чоловіка, бо він ще не звертався за дозволами.

- На жаль, дане питання не в компетенції міської ради, вирішити це може лише Держархбудконтроль, тому ми просто вже не знаємо, куди звертатись, – каже Тетяна.

- Наш будинок вистояв під час Другої світової, а зараз може бути зруйнований, скаржиться Наталія, яка проживає на Сагайдачного, 13. – По будинку вже тріщини пішли.

У міській раді знають про проблему. Днями мешканці написали міському голові Сергію Надалу, щоби той втрутився і допоміг вирішити проблему.

- Днями надійшло письмове звернення від мешканців будинку, вже дано доручення управлінню архітектури спільно з муніципальною поліцією, залучити Держархбудконтроль, виїхати на місце, зробити обстеження і перевірити наявність дозвільних документів на проведення таких робіт і чи відповідають ці роботи діючому будівельному законодавству. Сагайдачного – це центральна чатина міста, це історична спадщина нашого міста, обов’язково, якщо робити там якісь роботи, вони мають відповідати всім нормам. Зараз роботи проведе хтось в себе в квартирі, а потім доведеться всім містом витрачати кошти з бюджету, щоби відремонтувати цілий будинок. Цього тижня мають провести ретельну перевірку, буде дана оцінка всім роботам, які відбуваються. Якщо там є порушення, буде зроблено все, щоби ті роботи призупинити.

Кореспонденти звернулись за поясненнями в Держархбудконтроль, однак там сказали, що коментарі надаватимуть журналісту по письмовому запиту, або у дні прийому громадян по попередньому запису. 

Тернопіль ремонт сторічний будинок руйнація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі