• Головна
  • Тернополяни, а ви знаєте, хто користується вашою сторінкою на Facebook?
11:28, 12 травня 2011 р.

Тернополяни, а ви знаєте, хто користується вашою сторінкою на Facebook?

Дедалі більшої популярності серед тернополян набуває соціальна мережа Facebook. Хоча у світі в ній зареєстровано понад 500 млн. осіб, серед наших краян вона поки що поступається Вконтакі та Однокласникам.

Але виявилося, що у соціальній мережі Facebook протягом декількох років міг відбуватися витік персональних даних користувачів. Про це повідомив один з провідних виробників програмного забезпечення в області інформаційної безпеки - компанія Symanteс.

На думку експертів антивірусної компанії, особиста інформація про користувачів Facebook виявилася, в першу чергу, в руках рекламодавців. Представники Symantec вважають, що треті сторони не тільки могли переглядати профілі користувачів, їхні фотографії та переписку, але й відправляти повідомлення від імені власників акаунтів соцмережі.

"За нашими оцінками, станом на квітень 2011 року можливий витік конфіденційних даних є приблизно в 100 тис. додатків для Facebook", - повідомила Symantec в своєму блозі. Експерти стверджують, що керівництво Facebook поінформоване про цю ситуацію і зараз "вживає заходів для вирішення питання". Самі представники соціальної мережі цю інформацію поки не коментують.

Нагадаємо, що представники Facebook спростували звинувачення засновника сайту політичних викриттів WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який заявив, що соцмережа надає американським спецслужбам прямий доступ до інформації користувачів.

Як повідомлялося, в інтерв'ю телеканалу Russia Today Ассанж назвав Facebook "найжахливішою шпигунською машиною, яку коли-небудь винаходили".

"Тут є найповніші у світі дані про людей, їх взаємини, імена, адреси, місце перебування, а також про те, як вони спілкуються один з одним, про їх родичів ... - всі ці дані доступні для американської розвідки. Facebook, Google , Yahoo - у всіх цих великих американських організацій є вбудовані інтерфейси для американської розвідки ", - заявляв він.

За словами представника Facebook, соціальна мережа опрацьовує всі запити, одержувані від правоохоронних органів, за допомогою групи сертифікованих фахівців в області захисту приватної інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...