• Головна
  • В Україні практикують катування перед покаранням
17:00, 12 травня 2011 р.

В Україні практикують катування перед покаранням

В очікуванні суду в українських слідчих ізоляторах цього року від катувань померли більше двох десятків осіб. За словами правозахисників, причиною смерті могли бути як неналежні умови утримання, так і фізичне знущання.

“Ми бачимо підвищення тенденції застосування незаконного насилля в міліції, це спостерігається як і з смертністю в міліції. Ми в 2009 році мали 23 випадки, у 2010 їх стало вже 51 і зараз - на сьогоднішній день ми маємо близько 20 випадки смертей в підрозділах внутрішніх справ”, - каже представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Тим часом, у столичній міліції аби відкинути будь-які звинувачення, у кімнатах для тимчасового утримання встановлюють відеоспостереження.

“Повністю від початку як затриманого привозять в райуправління, як його заводять у кімнату для тимчасового тримання - все це знімається на відеокамеру і тоді вже будь-хто або працівник інспекції з особливого складу, або представники прокуратури можуть переглянути відео і певним чином зробити висновки як ставилися до цього затриманого”, - каже речник ГУ МВС України в місті Києві Володимир Поліщук.

Що ж до медичної допомоги, то на думку фахівців, медики в СІЗО мають високу кваліфікацію, але не вистачає фінансування. До того ж, персоналу бракує на всіх затриманих місця - адже в одному тільки столичному ізоляторі замість 2 тисяч 800 осіб перебуває 4 тисячі.

Ректора Криворізького технічного університету звинувачують у хабарництві. 69-річний Анатолій Темченко з цукровим діабетом та гіпертонічним кризом вже майже 20 місяців перебуває в СІЗО.

“Судовий процес принципі не йде, не продовжується, бо кожен раз, коли його не привозять на суд, у нього або гіпертонічна криза і відкладаються суди, або його взагалі не вивозять із слідчого ізолятора у зв'язку з тим, що він був хворий. Таких невивозів було десь біля 20 і більше 20 викликів швидкої допомоги у зал засідання суду”, - каже дружина затриманого, який перебуває за ґратами 20 місяців Валентина Темченко.

У свою чергу, у Європейському суді з прав людини з кожним днем все більше реєструється заяв українців щодо катування.

“В принципі, Україна займає одне з перших місць по зверненню до Європейського суду. З кожним днем їх збільшується і збільшується ,ми дізнаємося, тим більше Європейський суд останнім часом змінив трошки свою роботу і зараз більша увага приділяється такого роду справам”, - каже представник Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Людмила Шевчук.

Нагадаємо, 29 квітня Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов визнав факт застосування тортур українськими правоохоронцями. Тоді він пообіцяв вжити заходів, аби така практика у вітчизняних закладах тимчасового утримання чи позбавлення волі припинилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...