Жителям Тернопільщини більше подобаються телесеріали, аніж фільми – соцдослідження

Найулюбленішими фільмами українців, за даними соціологічного дослідження агенства «Рейтинг», є «Величне століття. Роксолана» (9%), «Москва сльозам не вірить» (8%), «Діамантова рука» (7%), «Іронія долі або з легким паром» (6%), «Любов і голуби», «Службовий роман» та «В бій ідуть самі «старики» (по 5%), «Операція «Ы», «Кавказька полонянка», «17 миттєвостей весни» та «Дівчата» (по 4%).

Крім того, по 3% респондентів серед найулюбленіших назвали такі фільми як «Весна на Зарічній вулиці», «Джентльмени удачі», «Іван Васильович змінює професію», а також серіали «Менти», «Інтерни» та «Сила».

На Західній Україні популярнішими, ніж у решті регіонах, є «Роксолана», «Сила», «Бригада», «Обручка» та «Анжеліка».

Результати опитування показали, що популярність фільмів є виразнішою на Донбасі (73%). Натомість серіали найбільше дивляться у Західному регіоні (39%). Разом зі збільшенням рівня освіти та доходів зростає прихильність до фільмів. Повнометражні фільми більше люблять чоловіки та російськомовні жителі міст. Глядачами серіалів є частіше жінки, україномовні жителі сіл та люди з нижчими доходами.

Улюбленими фільмами жителів міст стали «Іронія долі», «Діамантова рука», «Кавказька полонянка», «Службовий роман», «Іван Васильович змінює професію», «Джентльмени удачі», «Аватар», «Титанік». Серед мешканців сіл переважають «Величне століття. Роксолана», «Сила», «Весна на Зарічний вулиці», «Менти», «Свати», «А зорі тут тихі», «Міцний горішок», «9 рота».

Опитування проводилося 15-25 квітня 2014р. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником.

Особливість методики полягала ще й у тому, що респонденти не отримували жодних списків чи підказок і висловлювалиь думку виключно за допомогою відкритих питань, називаючи власні варіанти. Питання звучало «Назвіть Ваші три найулюбленіші фільми».

В результаті респондентами було названо понад 600 улюблених фільмів та серіалів. Не визначилися з вибором улюбленого фільму лише 16% опитаних.

 

фільми серіали соцдослідження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі