• Головна
  • У Тернополі в дитячому будинку тимчасово житимуть біженці зі Слов'янська
20:00, 21 травня 2014 р.

У Тернополі в дитячому будинку тимчасово житимуть біженці зі Слов'янська

"Малятко" треба зберегти для дітей, заклад однозначно має залишитися в комунальній власності переконані громадські активісти Тернополя.

Працівники будинку дитини кажуть, що кількість дітей у закладі скорочують штучно. Люди переживають аби деякі приміщення спочатку не віддали в оренду, а згодом взагалі не закрили "Малятко". Також працівники закладу розповідають, через те, що забили на сполох на них тиснуть. Аби заспокоїти колектив і гарантувати їм безпеку сьогодні до будинку дитини прийшли громадські активісти.

Громадські активісти прийшли сьогодні в будинок дитини "Малятко", аби запевнити колектив, що питання про заклад перебуває на громадському контролі. В Тернополі говорять про здачу в оренду певних приміщень "Малятка", люди припускають, що згодом будинок можуть взагалі закрити. Працівники кажуть: виконувач обов'язків головного лікаря на них тисне, через написаний лист в Тернопільську облдержадміністрацію, передає

- Там написано просто, що наш заклад може приймати дітей віком від двох місяців до шести років. Діти інваліди до семе років, чому в наш заклад не поступають діти. Ви вчора визивали працівників  в кабінет, питалися хто підписував, що підписував, як підписував, - розповідає медсестра будинку дитини "Малятко" Олена Малачинська.

Майя Члик все заперечує, каже що вже не вперше звертаються у різні інстанції щодо дітей.

- Ми звернулися до всіх з тим питанням, що якщо є якісь діти то ми просимо, щоб вони поступали до нас. Але ми отримали відповідь, що дітей зараз немає. Мами зараз не віддають дітей і слава Богу, що дітей немає в будинку дитини, це не та історія, що була колись. Зараз мами стали більш забезпеченими допомогою, - каже в.о. головного лікаря Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини Майя Члик.

У працівників "Малятка" інша думка на те, чому дітей в закладі з кожним роком стає все менше.  Вони припускають, що батьки беруть дітей у будинки сімейного типу з корисливою метою.

- Не такі хороші мами, і так далі, справа в тому що були великі дотації, великі гроші, забирають дітей багато непорядних дітей. Слава Богу, що забирають хороші люди. Але в більшості навіть діти не хочуть йти. Все робить штучно, ніяких перевірок немає як там живеться дітям. Дуже багато є висвітлено в інтернеті, що діти там бідують, діти там є рабсилою, крім того, що вони приносять гроші, - вважає працівник будинку дитини "Малятко" Анастасія.

- Раніше брали дітей, я просто як психолог можу сказати, з любов'ю брали в сім'ю. А так як зараз на опікунство дають 2600 чи 2700, я точно не знаю як там дають, але це багато. Люди молоді, не маючи роботи в селі, то вони попри тих дітей, ще своїх виховують розумієте, - говорить медсестра будинку дитини "Малятко" Ганна Мудровська.

Громадські активісти занепокоєні, щоб "Малятка" не спіткала доля Петриківського інтернату.

- Був інтернат, в якому знаходилися діти, за кілька років цих дітей просто розіпхали по інших інтернатах, прилеглих до Тернополя, штат, який був, став нерентабельний, його скоротили. На сьогоднішній день в Петриках забрано будинок - 4 гектари, це досить велика територія, - каже член громадської організації "Майдан Тернопіль" Ігор.

Громадські активісти, благодійники, працівники закладу одностайні в одному: будинок треба зберегти для дітей. Якщо навіть сиріт чи тих, від кого відмовилися батьки і справді меншає, то в  "Малятку" є професійний персонал і всі умови, аби виховувати дітей з обмеженими фізичними можливостями, аутистів, соціальних сиріт.

- Соціальні сироти, які залишилися на хворих бабусів і дідусів малесенькі діти ходять по селі. Їм по 5 по 4 роки. Вони не знають, що таке банан, вони не знають що таке морозиво. Матері народжуючи хворих дітей, а сьогодні майже 99 патологій дитячих, вони залишаються сам на сам з проблемою, їм держава дає 13 гривень по догляду. Може зараз буде трохи більше. Ми могли б раз в рік таким батькам дати можливість таку дитину з ДЦП чи дитину з аутизмом взяти сюди, тут є відповідного рівня база, відповідного рівня фахівці, - розказує голова благодійної організації "Троянда"

Аби оренда "Малятка" не перетворилася у відчуження, громадські активісти пропонують прослідкувати аби установа не змінювала профіль. До прикладу в пусті кімнати тимчасово поселити батьків-біженців з маленькими дітьми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #дитячий будинок "Малятко" #біженці зі Слов'янська
Оголошення
live comments feed...