У Тернополі діють юридично підковані шахраї

До журналістів звернувся тернопільський підприємець, який працює на ринку нерухомості, та розповів про багаторазові шахрайські дії зі сторони приватного нотаріуса й високопосадового державного чиновника зі сфери юстиції. Завдяки шахрайській схемі два приміщення вартістю близько триста п’ятдесят тисяч доларів дивним чином опинилися у власності сторонніх осіб, а не їх власників.

Свого часу батько підприємця набув право власності на приміщення на вулиці Руській у м. Тернополі. Дане приміщення відчужила така собі жіночка-нотаріус, яка останніми роками різко підвищились по кар’єрній драбині. З простого нотаріуса пані спершу стала начальником відділу нотаріату Тернопільського обласного управління юстиції, згодом – заступником начальника обласного управління юстиції, а нещодавно отримала посаду начальника департаменту нотаріату аж Київського міського управління юстиції. Але залишимо її ділові якості для люстраторів, ми ж розповімо про справу, якої ще донедавна у природі не могло бути. Адже юристи і нотаріуси – це люди, яким довіряла громада та за якими суворо пильнував закон. Але не в нашому випадку.

Отож, вибившись у люди та ставши начальником відділу нотаріату Тернопільського обласного управління юстиції, наша головна героїня пані Л. (з мотивів таємниці слідства ім’я та прізвища поки повідомляти не будемо) придбала собі приміщення в центрі міста під нотаріальну контору. Будучи куратором усіх нотаріусів Тернополя, жіночка пильно наглядала за «своєю» конторою, в якій працювали її син, невістка та племінниц.

Ставши власником, сім’я підприємця погодилася тимчасово не виселяти нотаріальної контори, поки нотаріуси, які в ній працювали, не знайдуть собі нового приміщення. А ще дане приміщення не було зареєстроване у Державному реєстрі прав власності на майно, оскільки на той час не було такої потреби і вимоги. Але яким же було здивування родини підприємця, коли вони в лютому цього року вирішили зареєструвати право власності на дане приміщення, звернувшись  із заявою до Державного реєстратора.

– Нам відповіли відмовою, – стверджує підприємець. – Виявилось, що 40/100 частин  нежитлового приміщення  загальною площею 86,8 кв. м, що знаходиться у м. Тернополі на вул. Руській, вже зареєстроване за іншим власником. І це при тому, що мій батько не давав згоди та будь-яких документів  на   відчуження даного приміщення та не підписував ніяких договорів. Тобто, виявилось, що дане приміщення відчужувалось декілька разів різним людям.

Але це ще не все. Донька підприємця, яка навчалася в юридичному вузі, свого часу стала власником приміщення у Тернополі на вулиці Грушевського.  В ньому облаштували нотаріальну контору, в якій донька стажувалася, а нотаріусами цієї юридичної установи, «втершись» у довір’я родини підприємця, були невістка та племінниця нашої головної героїні. Батько майбутнього юриста сподівався, що з часом донька, успішно здавши екзамени, зможе самостійно працювати нотаріусом. Але і тут вийшов казус.

– У лютому я дізнаюся, що приміщення на Грушевського, підробивши підписи доньки, пані Л. віддала в заставу в іпотеку, – зазначив підприємець.

Виявилось, що до обох афер з нерухомістю дотичний і приватний нотаріус Тернопільського міського нотаріального округу А (племінниця Л), який посвідчував ці незаконні договори.

Ось так у файному місті Тернополі працюють приватні нотаріуси разом із державними чиновниками Тернопільського обласного управління юстиції. Остання, очевидно, за свої вагомі заслуги перед юриспруденцією нещодавно отримала підвищення по службі, ставши начальником департаменту нотаріату Київського міського управління юстиції. Відчуваєте рівень Тернопільської області й української столиці? Невже наша героїня зібралася і там діяти шахрайськими методами, обдурюючи вже жителів Києва?…

На сьогодні за заявами батька та доньки тернопільського підприємця відкрито кримінальні провадження за статтями «шахрайство». Подано і позов до Тернопільського міжрайонного суду. Чим завершаться дані справи, в родині підприємця не прогнозують, адже київський чиновник-юрист на допити не приїздить, судових засідань не відвідує…

– На мій погляд, справа затягується. З кримінальної її хочуть перевести у цивільну. Натомість цивільно-правові відносин не дають можливості дослідити всі факти шахрайства. А саме: підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ст. 358 КК України), зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК), зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги (ст. 365-2 КК).

Щоб не бути голослівним, скажу: при будь-якому договорі відчуження є обов’язковий  перелік документів, які витребовує нотаріус. Наприклад, це витяг з реєстру права власності на нерухоме майно (колишня довідка-характеристика), який видавало міське бюро технічної інвентаризації. В ньому зазначається, що таке приміщення існує, воно належить фізичній чи юридичній особі, зроблено чи ні в ньому переобладнання, зроблена оцінка та підтвердження площі і всіх решта технічних показників. Без цього витягу жоден нотаріус не зробить ніякої дії по відчуженню чи передачі об’єкта в іпотеку. Натоміть у нашому договорі іпотеки, нотаріус вказує такий витяг, його номер, а в тернопільському БТІ такого витягу ніколи ніхто не замовляв і відповідно він не видавався. Отже, має місце чистої води шахрайство, яке мають довести слідчі та передати кримінальну справу до суду, – переконаний підприємець.

Цікавим фактом є і те, що обласне управління юстиції, покриваючи своїх колишніх працівників та нотаріусів, проводячи перевірку їхньої діяльності, побачило лише те, що не викликає підозр, а явних порушень Закону України «Про нотаріат» та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України не захотіли виявити, пише .

Отож чи отримають шахраї та чиновники, які прикривають аферистів, справедливе покарання за завдані родині підприємця матеріальні та моральні збитки, залежить від того, як спрацюють слідчі, прокурори та судді. Хочеться вірити, що на них після революції Гідності не буде тиснути посада начальника департаменту нотаріату Київського міського управління юстиції…

Тернопіль юристи шахраї підприємець
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі