На Тернопільщині відкрили першу в області скульптурну споруду загиблим майданівцям (фото)

У Теребовлі Героїв Майдану увіковічнили у камені.

До Дня Героїв у місті Теребовля відкрили пам’ятник Небесній Сотні. Це перша в області скульптурна споруда загиблим майданівцям. Встановили його у самому серці парку міста. За словами міського голови Теребовлі, таке місце обрали не дарма.

«Парк – це найкраще місце для цього пам’ятника. Перед його відкриттям, коли тут завершались всі підготовчі роботи я побачив сім’ю біля ще прикритого пам’ятника героям Майдану. Батьки розповідали своєму сину про Небесну сотню, про Героїв, які померли, вони пояснювали, що ці Герої померли за їхнє з ними майбутня. Сподіваюсь, що парк від сьогодні стане таким місцем, де молодь буде наслідувати приклад Героїв», – каже міський голова Теребовлі Сергій Поперечний.

Автор пам’ятника – представник Національної спілки художників Микола Шевчук. Пам’ять про Героїв застигла у відомому теребовлянському камені-пісковику.

Пам’ятник можна читати, як відкриту книгу, зі всіх сторін. На ньому є сім слів та сім куль, які прострілюють тіло та забирають в нього життя. Три постаті з різних поколінь, в які влучили три кулі: в голову, в серце та в шию. Як казали на майдані кулі такі, щоб не дати збереженню шансу на життя.  Над постатями три птахи, це їхні чисті душі, які піднімаються в небо. Позаду монумента велике лелече крило, крило птаха з чорною ознакою. В тому крилі написана життєва правда: «Герої не вмирають», вони сьогодні з нами в камені. В руках Героїв два щити. Один такий прадавній, княжий, бо нашу волю ми виборюємо віками. На щиті образ Святого архістратига Михаїла  з вогняним мечем. Архістратиг Михаїл стоїть на майдані в Києві, він є правителем Києва, а відтепер – очільником Війська небесного. Другий щит – такий як у самооборони, фанерний. На цьому викарбувались слова пророка Шевченка з поеми «Кавказ»: «Борітеся – поборете, Вам Бог помагає!», пише газета

Для спорудження пам’ятника Комітетом народного супротиву було виділено 40 тис. гривень. Ще 20 тис. пішло на освітлення парку. Також багато видатків взяли на себе міська рада Теребовлі та КП «Теребовля». Дуже допомогла громада міста. За словами міського голови,  не залишилось такого теребовлянця, який би не допоміг. До відкриття у місті проводилось більше п’яти  толок, на кожну приходили більше ста чоловік. На будь-який поклик громада завжди долучалась, долучилась вона і до формування самого пам’ятнику.

«У пам’ятнику втілились не тільки мої думки та задуми. Тут увібрались понад 20 пропозицій громади.  450 год. пішло на спільне виконання пам’ятника», – каже головний автор скульптури Микола Шевчук.

На відкриття пам’ятника героям Майдану приїхали майданівці, які на протязі всього часу боролись за Україну. Пан Ігор, який залишив роботу бо не міг спостерігати за подіями, які калічать його державу і досі не може спокійно згадати ті страшні події ще нібито вчорашнього дня. Каже що душа болить, коли дивитись на пам’ятник. Щоб історія не забулась Героїв таким чином потрібно всюди вшановувати.

За словами голови Тернопільської обласної ради, пам’ятник героям Майдану у Теребовлі – перший у нашій області, але не останній.

«Пам’ятник, як ми сьогодні відкрили, це не тільки шана Небесній сотні, нажаль сьогодні до Небесної сотні додались герої зі східних терен нашої держави, яких оплакує вся Україна. Вони загинули за українську державу. Сьогоднішній День Героїв можна назвати святом зі сльозами на очах. Пам’ятник, який відкрили у Теребовлі не останній в нашій області. Час примусового зобов’язання щодо встановлення відзнаки тому чи іншому ідолу минув.  Люди зі всієї території України гуртують самі, збирають кошти просять підтримки влади та вшановують героїв Майдану», – каже голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець.

Окрім відкриття пам’ятнику у парку була відкрита фото-виставка на тему Майдану. Її автор Андрій Гуць за професією архітектор, але його робочий день завжди починався і завершувався на майдані. Фото увібрали в себе згадки ще тоді мирного, студентського майдану та завершились вже кривавою бійньою, яка назавжди закарбувалась в пам’яті людей та на фото. На виставці представлено близько 190 застиглих картин та емоцій. Андрій Гуць пригадує ту страшну картину, коли на вулиці Банковій всіх журналістів та фотографів затиснули у цільне кільце між беркутом та активістами. Тоді жорстоко побили близько 30 представників ЗМІ, камера Андрія, як і він сам чудом залишився неушкодженим.

Далі виставка Андрія поїде до Києва і буде презентуватись у Національній спілці архітекторів, а пам’ятник героям Майдану вже назавжди застигне на одному цівці – у серці парку міста Теребовля.                           

skulptudra maidan 7skulptura maidan 4skulptura maudan 2skulptura maidan1                                                                        

Тернопільщина скульптурна споруда загиблі майданівці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі