Аферист обіцяв тернополянам виїзд закордон, а потім «кинув» їх на гроші

У Тернопільській області міліціонери притягнули до відповідальності шахрая, котрий обіцяв бажаючим не тільки виїзд за кордон, а й постійне місце проживання в інших країнах. Та, на жаль, обіцянки так і залишилися обіцянками, а потерпілі втрачали реальні гроші.

“Інформація про виїзд! Увага!”, а далі великими буквами на яскравому тлі перелік ледь не всієї карти світу з обіцянками працевлаштувати. Такою була рекламна кампанія пройдисвіта у виданнях, які потрапляли у поштову скриньку кожного жителя обласного центру з вказаною фальшивою ліцензією. За телефонами зверталися чимало бажаючих покинути країну. На гачок пройдисвіта потрапляли ті, хто довірився лиходієві. Серед потерпілих – восьмеро тернополян, троє сільських жителів.

Як розповіли в обласному слідчому управлінні, зловмисник орендував приміщення в готелі. Реєстрація як приватного підприємця у тернополянина була, щоправда, вже давно анульована за несплату податків, а от ліцензіями, що дозволяли б працевлаштовувати співвітчизників за кордоном, навіть не пахнуло.

Потерпілі практичними можливостями бізнесмена не цікавилися, більше довіряли його солодким обіцянкам. Заманював шахрай людей порівняно недорогими цінами посередницьких послуг. Наприклад, виїзд до США з працевлаштуванням вартував лише 3200 доларів, Великобританію можна було побачити, сплативши лише дві тисячі умовних одиниць. У суму входив навіть авіапереліт.

Як встановило слідство, першою жертвою шахрая став тернополянин. У січні позаминулого року він звернувся до посередника з проханням допомогти працевлаштуватися в Канаді. Витратив 200 американських доларів завдатку, а мрії побувати у Північній Америці так і залишилися нереалізованими.

Суму у тисячу євро втратив ще один житель обласного центру. Йому лиходій ґарантував безбідне проживання в Німеччині. Ще було п’ять тисяч гривень від жителя Теребовлянського району за подорож до Ізраїлю, тисячу двісті євро від тернополянина за виїзд до Нідерландів, шістсот одиниць у євровалюті від мешканця Бучацького району за працевлаштування у Франції. Словом, трохи більше як за рік в тенета пройдисвіта потрапили одинадцять осіб.

Зараз кримінальна справа передана до суду. Обвинувачення висунуто за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене повторно.

Саквояж
Тернопіль аферист закордон гроші
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі