У батальйону територіальної оборони Тернопільщини немає умов, щоб вести воєнні дії

На відсутність засобів гігієни, відсутність матраців, простирадл, якісного взуття та форми скаржаться бійці батальйону територіальної оборони. Та й побутові умови у них вкрай погані. 

Про це вони розповідають своїм рідним, таку проблему підтверджує і комендант Самооборони Тернопільщини Іван Ковалик, який спілкується з батальйоном. Адже там, як каже він, дуже багато майданівців, пише .

- Велика проблема в тому, що люди сюди йдуть, є багато добровольців, але умов, щоб вести воєнні дії, в них немає, - каже він. - Вони на початкових етапах. Їх спорядження набагато гірше, ніж те, що мали бійці Самооборони Майдану під час Євромайдану, коли ще не було відкритих бойових дій з застосуванням вогнепальної зброї. Ми одразу ж прийшли сюди, оскільки тут є багато наших добровольців, які пройшли вишкіл в Теребовлі. І хлопці скаржились, що у них немає бронежилетів, спальників, кариматів, не було сигналізації. А якщо її нема, то сюди не можна вести зброю. Відтак вони не можуть вести елементарного навчання, щоб виконувати бойові завдання.

Нагадаємо, що спальники, каримати та сигналізацію батальйону передали 29 травня. Проте допомога потрібна ще.

- Все придбано за благодійні кошти, - каже Іван Ковалик. - Допомагають підприємці, які мають гроші і готові їх давати на потрібні речі. Тому ми запрошуємо їх, щоб вони дивилися, що тут робиться і вони самі ці речі купують. Ми виступаємо більше як посередники. Знаходимо потрібних людей, які готові дати кошти. Зараз нам вдалося дещо допомогти цьому батальйону. А ще дуже потрібне взуття бійцям, адже те, що видали їм, дуже погане. І неможливо в ньому воювати. Потрібні також засоби особистої гігієни, матраци, ковдри.

Комендант Самооборони Тернопільщини також додає, що в нас є ще один батальйон "Тернопіль" при обласному управлінні міліції.

- Він - дуже важливий, адже ці хлопці будуть відряджені на Схід, щоб приймати участь в антитерористичній операції, - каже Іван Ковалик. – У них також складна ситуація з обладнанням бійців. Тому я хотів би просити, щоб їм помагали. Можна звертатися до нас в Самооборону, а ми скеруємо до командирів.

Іван Ковалик додає, що у батальйонах багато майданівців, яким на Майдані всі помагали, збирали багато грошей.

- А тепер про них практично забули, хоча перед ними завдання набагато складніші, - каже комендант. - Адже там зброя, там війна, їм треба помогти, щоб вони мали підтримку людей та мали весь потрібний захист.

До слова, командир батальйону територіальної оборони підполковник Ігор Ларін дякує благодійникам. Проте про погані побутові умови бійців, які служить у батальйоні, говорить неохоче. Показати, де живуть хлопці, де сплять, де їдять, він наразі відмовився.

- Покажемо пізніше, оскільки частина перебуває на етапі формування, побутові умови створюються, - каже він. - Але особовий склад усвідомлює, що головна мета - це підготовка та виконання завдань за призначення.

Тернопіль територіальний батальйон Самооборона
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі