В якому стані на Тернопільщині 300-літня церква?

Одній із найстарших церков Бережанського району (Тернопільщина) Перенесення мощей святого Миколая цього року виповнилося 300 років.

Під проводом о. Соколовського був замінений старий іконостас на новий. Священик розповідає, що попередній іконостас потребував реставрування:

«Окремі ікони – втрачені, але половину вдалося відновити. Частину з них ми вже розмістили у новому іконостасі».

У ході ремонту, за словами о. Івана, не обійшлося й без цікавих знахідок. Над вхідними дверима була знайдена пам’ятна дата освячення церкви – 1 червня 1714 року. Її тодішні майстри вирізьбили на дубовій балці. У престолі виявили витесаний із каменя тайник для зберігання сакральних речей. Також у святилищі було віднайдено образ св. апостола Павла, який мальований у 1714 році та, на диво, не осипався під впливом часу.

Церква, як каже о. Іван Соколовський, є цікавою й з іншої точки зору. Після виходу УГКЦ з підпілля першим священиком, який у ній служив був о. Василь Івасюк, теперішній єпарх Коломийсько-Чернівецький. Душпастирював на цій парафії також отець о. Володимир Заболотний, нинішній синкел у справах мирян Бучацької єпархії.

Святкування за участю митрополита і архиєпископа Тернопільсько-Зборівського кир Василія Семенюка відбулися у с. Слов’ятин 25 травня. Архиєрей очолив Божественну Літургію у каплиці парафіяльного подвір’я, оскільки церква не могла вмістити священиків, вірних парафії та гостей, які прибули на свято. Кир Василій високо оцінив працю парафіян та настоятеля храму о. Івана Соколовського, адже, готуючись до свята, було проведено капітальний ремонт храму, як зовні так і зсередини. «Своєю працею та жертовністю ви витягнули із забуття та відновили історичну та духовну пам’ятку нашої Церкви, щоб передати її в спадщину майбутнім поколінням», – сказав архиєпископ після Святої Літургії.

Тернопільщина церква ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі