У Тернополі між вузами почалася підкилимна боротьба за студентів?

Ректор Тернопільського національного педунівеситету, голова ради ректорів Тернопільщини Володимир Кравець заявляє про дискредитаційну інформаційну кампанію, скеровану проти двох тернопільських вузів.

На його думку, зумовлена вона намаганням інших місцевих вузів або навчальних закладів з сусідніх областей напередодні вступної кампанії переманити абітурієнтів до себе.

«Нещодавно в місцевому Інтернеті розмістили рейтинг українських вузів, але він носить відверто замовний характер. Поясню чому.  Місяць тому Міністерство охорони здоров’я визнає Тернопільський медуніверситет кращим серед медичних вузів. І раптом в цьому рейтингу, який з’явився в  Інтернеті, він уже 12-ий. Це вже щось не те. Наш педуніверситет завжди входить в п’ятірку кращих педагогічних вузів України, за останніми показниками залишається на 4-му місці. У вересні ми отримали диплом «Лідера», а зараз раптом ми вже нібито на 108-му місці», – дивується Володимир Кравець.

За його словами, матеріал до оприлюдненого рейтингу теж носив відверто тенденційний характер, зокрема, в ньому йшлося, що у Тернополі лише два вузи намагаються іти в ногу з часом: ТНЕУ та ТНТУ, а два інших, начебто, «йдуть на дно».

«А фраза про те, що «батькам та абітурієнтам слід замислитися, чи гарантує красива вивіска з словом "університет" та "національний" відповідний рівень освіти» свідчить про замовність даної статті і даного рейтингу. Минулого року, коли Міністерство освіти проводило національне рейтингування, всі тернопільські вузи по своїх профілях були в десятці. Скажімо, медуніверситет – найкращий серед наших вузів: за організацією навчального процесу, за кадровим складом. І не може він раптом бути четвертим серед тернопільських вузів. Просто хтось зацікавлений напередодні вступної кампанії відбити абітурієнтів від медуніверситету і педуніверситету. Це не по-партнерськи і не по-джентельменськи. Я розумію, ринок вимагає конкуренції, але не такої нечистої, з якою ми зіткнулися. Мені боляче і прикро, що хтось із наших опонентів чи сусідів намагається принизити інший вуз», – наголошує Володимир Кравець.

Він додав, що як голова ради ректорів і наголосив, що усі тернопільські вузи дають якісні знання, а відтак запропонував їм здобувати вищу освіту саме в Тернополі.

Коментарі