Будинок, що обвалився на вул. Крушельницькій у Тернополі, примусово демонтують

Демонтувати будинок на вул. Крушельницької, 53, планують найближчим часом. Таке рішення прийняв виконком міськради 3 червня і виконане воно має бути до 6 червня.

Нагадаємо, через сильну грозу увечері 27 травня обвалилася стіна цього довоєнного будинку. Під час обвалу у приміщенні перебувало шестеро людей. Двоє з них – діти. На щастя, ніхто не постраждав, люди потребували лише психологічної допомоги.

Наразі аварійний будинок обгородили разом із тротуаром. Пішоходи змушені ходити по дорозі. З вулиці помітні меблі та стіни зруйнованого будинку, а диван та інші речі звисають просто у повітрі.

- Враховуючи те, що є реальна загроза життю пішоходів та водіїв, виконком міськради прийняв рішення про примусовий демонтаж цього будинку, - каже Сергій Надал. - Це  вже мало бути проведено давно. Затримка в тому, що частина людей не можуть забрати свої речі з приміщення бо вони не отримують квартир в таких розмірах, які би їм хотілося. Всім їм запропонували квартири більші від їхніх, але декого це не влаштовує. Через це затягується процедура проведення робіт із демонтажу.

До слова, у перший же день після інциденту у міськраді запевнили, що постраждалі забезпечені тимчасовим житлом та всім необхідним, а також уже мають домовленості з інвестором. Проте мешканка квартири № 5 Світлана Куніц заявила, що з малими дітьми опинилася без даху над головою і їй надали готель лише через три дні. Водночас мер це спростовує, мовляв ці мешканці самі винні, пише

- Місце для проживання в гуртожитках ми надали всім, у першу ж ніч після тієї ситуації, - каже міський голова. - Ніхто не виявив бажання переселятися в гуртожитки. Хоча кімнати там відповідають усім необхідним вимогам і про це є висновки необхідних комісій.

З шести квартир лише дві квартири були приватизовані, просто люди користувалися тими квартирами як комунальною власністю міста, продовжує пан Надал.

-  Сьогодні місто не має в своїй власності вільних квартир, які можна просто так надати, - каже він. - Тому сьогодні єдиний вихід, як надати людям квартири, - це знайти будь-кого з інвесторів, які готові зараз надати свої квартири в обмін на те, що місто дасть їм компенсацію. Ми знайшли людину, яка готова на даний момент дати їм квартири. Частина квартир вже готова, частина мала бути надана протягом певного періоду часу. Цей інвестор із кожним власником узгоджує всі моменти та підписує угоди. На скільки я знаю, питання вирішене по всіх, крім одної сім'ї. Причому, ця сім'я в 2009 році вже отримала одну квартиру від міста, зараз їй пропонують варіант заміни іншої квартири. Вони мали однокімнатну, їм пропонують двокімнатну на Східному. Але їх не влаштовує цей масив, має бути лише Центр.

До слова, після демонтажу будинку міськрада пропонуватиме цю земельну ділянку тим, хто дасть квартири людям, додає Сергій Надал. 

Тернопіль примусовий демонтаж будинку
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі