Як тернопільські підприємці обходять заборону нічного продажу алкоголю у місті?

Два невеличкі столики і добра воля чиновників міськради – це, схоже, все, що необхідно, аби обійти заборону нічного продажу алкоголю у Тернополі

Мерія може погодити одному з міських магазинів нічний режим роботи у форматі кафетерію. Відтак там зможуть легально торгувати алкоголем уночі.

Якщо так вчинять, то за аналогією кожен заклад може встановити столик і просити добро на нічний алкопродаж.

У 2011 році міські депутати прийняли популярне тоді рішення про заборону продажу алкоголю у магазинах міста після 22-ї години. Власникам торгових закладів воно не сподобалось, адже саме продаж запальних напоїв – основне джерело прибутків цілодобових закладів. У більшості магазинів заборонені продукти не продавали. Деякі продавці реалізовували нічний алкоголь підпільно. Їх штрафували і муніципальна поліція, і міліціонери. Проте жоден магазин не мав офіційного дозволу на продаж.

- Знаю, що власниця магазину на вулиці Хмельницького, 18, того, що за зупинкою, поряд із вокзалом, звернулася в мерію з проханням погодити нічний режим роботи, - повідомив телефоном тернополянин Олег (прізвища не назвав – прим. ред.). - Та не лише як магазин, а й як кафетерій. Це прецендент. Там зможуть легально продавати алкоголь уночі. Думаю, в мерії дозволять. Я так розумію, що або своїм підіграють у бізнесі, або ж хтось десь „підмазав”. Так не повинно бути, бо ж тепер нічна заборона – така собі формальна річ, якою мер і мерія будуть піаритись. Але частини магазинів вона не буде стосуватися. Має бути або нікому, або всім.

Після розмови з чоловіком журналісти зазирнули у кафетерій у магазині. Побачене здивувало. Поряд із двома відділами — продуктовим та відділом з алкоголем і цигарками — у кутку причеплені два подовгасті вузькі столики, приблизно на метр кожен... Це, вочевидь, і є кафетерій.

"Згідно з декларацією відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства від 16.10.2013 р. №248, зареєстрованою управлінням торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, Фреяк В. П. здійснює діяльність в кафетерії на вулиці Б. Хмельницького, 18. На розгляді виконавчих органів міської ради перебуває заява Фреяк В. П. щодо погодження цілодобового режиму роботи кафетерію...", - повідомив у відповідь на запит журналістів заступник міського голови Володимир Камінський.

Найближчим часом питання винесуть на розгляд виконавчого комітету і проголосують.

І це при тому, що заклад неодноразово "світився" у продажі алкоголю після 22.00. Туди охочих купити горілку, коньяк чи вино везли таксисти, а "точку" рекомендували усі знаючі клієнти. Продавали там навіть опівночі. І це при тому, що офіційно (наразі – прим. ред.) режим роботи закладу 08.00-22.00 година. Хоча поряд із входом красується вивіска "Цілодобово".

- Кафетерій потрібен, бо ж поряд - залізничний вокзал, - каже власниця магазину Володимира Фреяк. - Люди, які приїхали вночі чи чекають потяга, хочуть перекусити і відпочити. Саме на таких розрахований кафетерій. Продавати будемо і їжу швидкого приготування, булочки, хот-доги.

Коли журналіст поцікавився в мерії закладом на Хмельницького, то запитав про ще один. Це магазин "Нізон", що на Живова. На нього теж неодноразово нарікали наші читачі. Мовляв, продають уночі горілку, аж "гай шумить". Міліція власників не чіпає, бо заклад – не просто магазин, а магазин-кафе.

Дійсно, "Нізон" отримав у 2013 році від міськради дозвіл на відкриття кафетерію. Проте дозвіл на нічний режим роботи, про що йдеться в рішенні, отримав лише магазин. Тобто кафе може працювати тільки вдень. Уночі має діяти магазин. Тож продавати алкоголь у "Нізоні" після 22.00 не можна. Не виключено, що після розгляду на виконкомі питання закладу на Хмельницького та позитивного рішення, з аналогічним проханням звернеться й "Нізон".

Просимо мініципальну поліцію та правоохоронців чесно і прозоро контролювати дотримання чи недотримання магазинами заборони нічного продажу алкоголю. 

Тернопіль алкоголь заборона продажу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі