Коли тернополяни зможуть їздити до поляків без віз?

Генеральний консул республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи та Консул Генерального консульства РП в Луцьку Міхал Богдановіч відвідали Тернопільщину з робочим візитом. У рамках візиту відбулася їхня зустріч із керівництвом області.

На зустрічі, йшлося про відзначення у вересні цього року 205-річчя з дня народження Юліуша Словацького. Зокрема, представники Генерального консульства побували у Кременецькому музеї-садибі, де народився та виріс відомий польський поет і драматург.

- Особливо дякую за екскурсію Кременцем та музеєм Юліуша Словацького, – зазначила Беата Бживчи. – Це вже не перша наша зустріч з керівництвом області, і, думаю, не остання. Є багато напрямків, в яких ми можемо співпрацювати. Консульство з радістю долучиться до організації заходів з вшанування польського поета у Кременці та Тернополі.

Під час зустрічі обговорили також проблему з польським візовим центром у Тернополі, пише .

- Ми знаємо проблеми, які є тут з візами, – говорить Беата Бживчи, Генеральний консул республіки Польща у Луцьку. – Знаємо, що збільшився час очікування на подання документів на візу, про інші проблеми пов’язані з діяльністю візових центрів та з посередниками, які працюють біля візових центрів щодня. З червня у Львові ми запровадили новий механізм – це передплата. Думаємо, що це  полегшить ситуацію, яка є з візами. Адже хочемо, щоб українці могли отримувати візи так швидко, як це тільки можливо, і зробимо все, щоб видавати візи без проблем. Не виключено, що  з початку наступного року візовий режим може бути відмінений, як про це заявив представник європейської комісії в Києві.

Представники обласної адміністрації та обласної ради зі свого боку зазначили, що Тернопілля готове переймати досвід Польщі в адміністративній реформі та зацікавлене у налагодженні економічного співробітництва.

Тернопіль Польща візовий режим
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі