Коли в Україні закінчиться неоголошена війна?

Україна чекає миру. І світ зацікавлений, аби неоголошена війна закінчилася. Президент Петро Порошенко на засіданні тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану щодо встановлення миру на Сході України, де були присутні Надзвичайний та Повноважний посол України в Німеччині Павло Клімкін, Спеціальний представник Генсека ОБСЄ Хайді Тальявіні та Надзвичайний і Повноважний посол РФ Михайло Зурабов заявив: вогонь на Сході необхідно припинити вже цього тижня.

Проаналізував можливості завершення антитерористичної операції найближчим часом керівник центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. На його думку, блискавичне і звитяжне завершення АТО зараз неможливе, а переформатування операції та зміна керівництва вимагають часу й адекватних кадрів, яких у команді Петра Порошенка немає. «Навіть, якщо Президент замінив би за годину керівників силовиків і керівництво АТО на геніїв-стратегів, за тиждень операцію все одно не завершити – занадто великою – географічно – виявилася зона зараження. Та й кордон за день не закрити. А без цього АТО може тривати нескінченно», – вважає експерт.

Шанси на швидке проведення АТО різко збільшуються, якби Путін припинив підтримку терористів, відкликав своїх найманців і забезпечив, як обіцяв, непрозорість свого кордону, – пише «Наш день».

Слід враховувати ще один нюанс. Навіть у випадку відходу російських найманців протягом найближчої доби місцевий криміналітет, що нарік себе «ополченцями», продовжить чинити опір силовикам.

Тим часом в. о. міністра оборони Михайло Коваль заявив: у східних регіонах триває процес припинення збройного протистояння. За його словами, Президент «робить практичні заходи, які дають велику надію, що в найкоротші терміни будуть прийняті мудрі рішення і жителі Сходу житимуть в мирі». Міністр зазначив, що Глава держави оголосив курс на врегулювання всіх проблем на Сході України мирним шляхом, переведення ситуації зі стадії збройного конфлікту в площину переговорного процесу.

Війна Україні обходиться дорого. Загинуло багато людей. Витрачено великі кошти. Економіка Донбасу відкинута на кілька років назад. Військові дії  щодня вартують українській економіці від п’яти до 45 мільйонів доларів, підрахували експерти. Загальний збиток вже сягнув кількох мільярдів.   

У Слов’янську та Семенівці – розруха. Чимало інших населених пунктів Донеччини та Луганщини також у плачевному стані.

Економічна реабілітація Донбасу може тривати роки. А психологічна?

Дмитро Тимчук розповів про ймовірні причини, через які досі не знищили терористів. Він вважає: першопричиною є небажання командирів силовиків брати на себе відповідальність. «У нас люди в погонах катастрофічно бояться відповідальності. Це просто поголовне явище», – сказав військовий експерт у ефірі телеканалу «Україна». Наступна проблема – відсутність злагоджених і добре відпрацьованих дій серед силовиків у АТО.

Українські ж військові наголошують: численних жертв серед бійців під час проведення АТО можна було уникнути, якби хтось із «своїх» не зливав інформацію сепаратистам. Останнім добре відомо про плани наших вояків. Серед представників Міністерства оборони є багато зрадників, які продають інформацію.

Росія запровадила новий стиль ведення війни, який демонструє під час протистояння на Сході України, констатує генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен Расмуссен. «Вони відправляють своїх військових без шевронів – «зелених чоловічків», і це поєднується зі складною інформаційною або «дезінформаційною» кампанією. Це – новий стиль війни, з якою нам доведеться мати справу. І ми почали готуватися до того, щоб поліпшити нашу здатність відбивати такі приховані атаки», – наголосив він.

Генсек НАТО прогнозує, що таку поведінку Росії світ ще спостерігатиме досить тривалий час.

Про ситуацію в Донецьку, зокрема з морально-психологічної точки зору, розповів телеканалу новин «24» тамтешній журналіст та громадський діяч Денис Казанський. За його словами, терористи тримають у полоні проукраїнських активістів і ніхто не знає, чи вони живі. Також частина місцевого населення продовжує підтримувати бойовиків. Раніше це було більше половини. Але після тривалого протистояння, мародерств і грабунків населення трохи прозріло і вже менше симпатизує бандитам.

«Держава нічого не може зробити, коли люди фактично зазомбовані, вони не усвідомлюють, де правда», – каже журналіст. І додає: «На Донбасі нема української держави, адже люди нічого не розуміють і підтримують сепаратистів».

За повідомленням прес-служби Глави держави, Петро Порошенко доручив керівникам СБУ, МВС, Міноборони та Держслужби з надзвичайних ситуацій створити на Сході рятівний коридор для мирного населення, яке бажає виїхати з територій, де проводиться антитерористична операція.

Озброєні терористи, тим часом, відчуваючи сильний тиск сил АТО, змінюють тактику бою. За словами речника АТО Владислава Селезньова, бойовики тепер діють невеликими мобільними групами, уникають прямого вогневого зіткнення, обстрілюють колони військової техніки і цивільних авто.

А в російських військкоматах, як стверджують поінформовані джерела, офіційно набирають добровольців воювати на Донбасі… Коли ж в Україні закінчиться неоголошена війна?

Україна неоголошена війна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі