На Тернопільщині за 700 грамів зайвого улову чоловік має сплатити 340 грн штрафу

З цього тижня рибалки можуть вільно ловити рибу на річках і водоймищах Тернопільщини. Саме тоді закінчився нерест, який розпочався ще в квітні. На початок сезону риболовлі працівники відділу охорони біоресурсів “Тернопільрибохорони” спільно з активістами Автомайдану та журналістами влаштували планову перевірку Івачівського ставу.

Перший порушник, якого виявили інспектори, представився паном Ігорем. Чоловік сказав, що вся риба на гачках - його. При зважуванні виявилося, що улов переважує на 700 грамів, а це, як зазначив начальник відділу Андрій Об'єщик, - грубе порушення.

- На те і є чітко регламентовані правила, яких варто дотримуватися, - каже він. - Якщо всі рибаки будуть свідомими, самі діятимуть згідно із законом та повідомлятимуть про інші випадки порушень, ми зможемо ефективно боротися із браконьєрством.

Утім, чоловік, якого спіймали на гарячому, за собою великого “гріха” не вбачає. - Подумаєш 700 грамів. То ж не кілограм і не два, - говорить пан Ігор.

- Тим паче, це не тільки моя риба, мені ще й знайомі дали. За чоловіка вступилися інші рибалки, що були неподалік. - Як людина на око може дізнатися, скільки саме спіймала! - каже 20 хвилин  пан Михайло. - Чому одразу штраф? На перший раз можна і попередити, щоб більше такого не повторювалося. Пан Михайло розповів, що кожного року рибалки сплачують внесок у розмірі 110 грн за ліцензію в обласне Товариство мисливців і рибалок (далі ОТМР - прим. авт.). Плюс добровільно дають кошти на зариблення ставу. - Як тут сітками ловлять, або водолази, так ніхто не бачить, - акцентує він. - А тут за кількасот грам уже кричать, що ми браконьєри. Якби чоловіки не намагалися захистити “свого”, пану Ігорю таки доведеться сплатити штраф. Адже, як пояснили інспектори, чоловік повинен був обов'язково взяти ваги для зважування риби. Працівники “Рибохорони” склали адмінпротокол на 340 грн.

- Порівняно з минулим роком, кількість порушень зменшилася, - говорить у Андрій Об'єщик. - Але зросли збитки, завдані державі. Якщо минулого року ця сума завданої школи складала 300 тисяч гривень, то цього - уже більше мільйона. Такий різкий зріст пов'язаний, перш за все, зі спуском ставків у період нересту, що заборонено законом. За словами пана Андрія, є чіткі правила щодо дозволеної кількості вилову, використання живця та заборони лову окремих видів риби, занесених до Червоної книги України.

- Навіть, якщо чоловік сидів на ставку кілька діб, він має право винести із собою три кілограми риби, - пояснює пан Об'єщик. - На орендованих водоймах і тих, які належать ОТМР, можна виловити п'ять кілограмів риби. Певні вимоги є і до плавзасобів, якими користуються рибалки. Так, усі човни повинні обов'язково пройти реєстрацію та мати номерний знак.

- Раз у рік потрібно проходити технічний огляд човнів, - наголошує фахівець. - Відповідно, плавзасоби відремонтовані, їхні власники можуть спокійно плавати й не боятися за своє життя. Реєстрація плавзасобу коштує в середньому до 1000 гривень. Щоб детальніше дізнатися про це, можна, зателефонувати в Рибохорону або ж звернутися в Обласне товариство мисливців і рибалок.

Тернопільщина улов штраф
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі