На Тернопільщині за тиждень тестування в абітурієнтів вилучили шість мобільних телефонів

У зовнішньому незалежному оцінюванні - екватор. Позаду залишились тести з іноземних мов, дві сесії тестування з української мови та літератури, а також російської.

Попереду на випускників чекає ще кілька випробувань. Мова йде про тих, хто зареєструвався на ЗНО з природничих та гуманітарних дисциплін. Загалом незалежне оцінювання на Тернопільщині проходить стабільно, розповідає відповідальний за проведення ЗНО в області Юрій Шайнюк. Середня явка на тестування становить 94-93%. Це доволі високий показник.

- У цілому учасники тестування добре підготовлені в організаційному плані. Непорозумінь практично не виникає. Більшість учасників знають, що і як робити. Воно й не дивно, адже понад три тисячі випускників пройшли пробне ЗНО, а це майже половина від загальної кількості зареєстрованих на ЗНО-2014, - каже Юрій Шайнюк.

Попри хорошу організацію трапляються нестандартні ситуації. Так, на пунктах тестування учасників обшукують з металошукачем. Завдяки пристрою організаторам вдалося виявити шість фактів використання мобільних телефонів, що суворо заборонено. Ці учасники були вилучені з пунктів тестування. Тепер здати ЗНО вони зможуть аж в наступному році, пише Номер один

- Траплялися поодинокі випадки, коли учасники приходили на пункт тестування без відповідних документів: паспорта, сертифікатів тощо. Такі особи не допускалися до тестування. Ті, у кого були поважні причини не з’явитися на ЗНО, зможуть спробувати свої сили під час додаткової сесії. Зареєструватися на неї можна до 15 червня, - каже Юрій Шайнюк. - Варто зазначити, що були випадки надання медичної допомоги на пунктах тестування. Погане самопочуття у дітей виникало, як правило, через сильне хвилювання. Далися взнаки погода й те, що діти добиралися до пунктів тестування з районів. Останні ставали дуже рано, не встигали поснідати, і в результаті їм ставало погано. Деякі учасники довго шукали пункти тестування, тому приходили на останніх хвилинах. Таке напруження та паніка згодом не давали їм зосередитися на виконанні завдань. Загалом учасникам рекомендовано з’являтися на пункт тестування за 30 хвилин до початку. За 10 хвилин до роботи пункти зачиняються. Після цього потрапити всередину не можливо, що унеможливлює складання тестів на зареєстрований предмет.

У зв’язку з цим Юрій Шайнюк наполегливо просить учасників тестування заздалегідь з’ясовувати місце розташування пункту здачі ЗНО та не брати на тестування заборонених предметів. Крім того, відповідальний за проведення тестування в області рекомендує учасникам перед оцінюванням добре відпочити, налаштуватися і з хорошим настроєм приходити на оцінювання.

До слова, незалежне оцінювання на Тернопільщині здають і переселенці з Криму. Їх не багато - всього 3-4 особи, каже Юрій Шайнюк.

- Загалом ми не відстежуємо місця реєстрації учасника ЗНО, тому нам важко з’ясувати, де і коли в області ЗНО здають жилеті півострова. Єдине, що можна сказати, вони складають тести на загальних підставах, - каже пан Шайнюк. – Не виключено, що на додаткову сесію будуть реєструватися ще й випускники зі Східної України, але припускаємо, що їх в нашій області буде не дуже багато. В основному вони будуть зосереджені у сусідніх до Донецької та Луганської областях.

Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які пройшли тестування під час основної сесії, відбудеться з 19 червня до 8 липня 2014 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюються на інформаційних сторінках абітурієнтів після завершення їх обробки. Учасникам необхідно буде сформувати та роздрукувати інформаційну картку з результатами зі своєї інформаційної сторінки.

Цифра: 94% становить явка учасників ЗНО в області на тестування з української мови та літератури. За даними відповідального за проведення ЗНО в Тернопільській області

Тернопіль ЗНО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі