На Тернопільщині знайшли альтернативу ізольованому від материкової частини України «Артеку»

Цьогоріч сонячні береги Криму тернопільським дітлахам замінять молодіжний оздоровчий центр «Молода гвардія» та літні обласні табори. У нинішніх умовах молодіжний центр Одеси - чудова альтернатива ізольованому від материкової частини України «Артеку». Попри те, що протягом року в Криму оздоровлювалось те так багато дітей, прогнозують, що попит на обласні оздоровчі заклади збільшиться. Відтак в останніх з’явився новий стимул для роботи.

Замість «Артеку» – «Молода гвардія»

Через анексію Криму цьогоріч діти Тернопільщини, які належать до пільгових категорій, не зможуть поїхати на оздоровлення до міжнародного оздоровчого центру «Артек». За кошти обласного бюджету дітей направлятимуть на оздоровлення та відпочинок в оздоровчі заклади області.

Цього року для оздоровлення дітей пільгових категорій управлінню у справах сім’ї та молоді ТОДА виділено 2,9 млн. грн. За ці кошти закуплено 1130 путівок. Відпочивати та оздоровлюватись за бюджетні кошти мають право діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, що перебувають на диспансерному обліку та ті, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також творчі та обдаровані діти.

- Для того, щоб отримати путівку, батьки чи опікуни повинні звернутися у структурні підрозділи нашого управління. Там вони мають написати заяву та надати підтверджуючі документи щодо статусу дитини, - пояснює Номеродин начальник відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей, реалізації молодіжних програм управління у справах сім’ї та молоді ТОДА Ігор Чорний. – Крім того, ми реалізовуємо путівки до дитячого молодіжного центру «Молода гвардія», що знаходиться в Одесі. На жаль, їх кількість обмежена - близько 30 на зміну. 31 травня в Одесу на оздоровлення поїхала 31 дитина. Приблизно стільки ж поїде на наступну зміну і так до кінця року.

Також на оздоровлення та відпочинок можуть поїхати діти, батьки яких офіційно працевлаштовані. Останні сплачують внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Цього року Київ значно збільшив фінансування Фонду на ці витрати з двох до 7,5 млн. грн. Фонд викупив понад дві тисячі путівок за 90% вартості. Тобто якщо путівка коштує 2500 грн., то батьки платять лише 250 грн. Решту суми компенсує фонд із тимчасової втрати працездатності. Загалом три тижні перебування в обласному таборі коштує близько 2100 гривень. Порівняно з минулим роком ціни зросли приблизно на 30 грн. в день. Більшість таборів відпочинку діятимуть із червня до серпня.

В «Орлятка» - новий власник

Загалом на території області діють 12 дитячих оздоровчих заклади. Практично всі вони функціонують лише у літній період. На жаль, у закладах немає опалення, тому приймати дітей протягом усього року вони не можуть. Є спроби провести опалення в оздоровчому таборі «Збруч» (Борщівський район). Тоді заклад зможе працювати цілорічно.

– Тут варто врахувати той момент, що коли заклад функціонуватиме протягом року, він повинен забезпечувати дітям навчальний процес, а це додаткові витрати, - каже Ігор Чорний.

Шанси на порятунок з’явилися в оздоровчого закладу «Орлятко» (м. Теребовля). Табір належав Львівській залізниці, яка протягом останніх трьох років не відправляла туди дітей. Весь цей час заклад пустував.

- Цього року один благодійний фонд викупив цей табір і призначив там нового керівника. Директором став колишній заступник голови облради Олег Вітвіцький. Поки нові власники не переоформили документів, заклад не міг взяти участі в тендері на надання послуг із оздоровлення. Втім керівництво має надію отримати в липні частину путівок через ФСС з ТВП, - зазначає чиновник.

Крім того, в області триває робота по наданню допомоги дітям, батьки яких постраждали під час революції Гідності. На Тернопільщині немає дітей, які під час зимових подій втратили на Майдані батьків, однак багато людей залишились інвалідами. Такі сім’ї влада обіцяє не обділяти увагою.

До речі, щоб відправити дитину до літнього табору, крім путівки (посвідченої печаткою організації), потрібно мати також медичну картку, в якій зазначено всі щеплення, що робили дитині, анкету дитини та копію свідоцтва про народження або паспорта, посвідчені печаткою організації.

- Є проблема в тому, що батьки та опікуни бояться відправляти дітей у літні оздоровчі табори, - каже Ігор Чорний. – Хочемо донести до батьків: не бійтеся, вдома дитина завжди встигне побути та попасти корову. А так поїде на 21 день, поживе у колективі, навчиться бути самостійною, здобуде певний досвід.

Тернопільщина дитячий табір альтернатива "Артеку"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі