Тернополянку, яку привезла «швидка», відмовились приймати в лікарні

Трагічна історія спіткала жительку Березовиці Ірину Вавринюк. Понад два тижні тому вона втратила найріднішу людину – матір. Жінці раптово стало погано, а вже за кілька годин медики повідомили рідним страшну звістку. Згорьована Ірина переконана, що трагедії можна було б уникнути, якби система охорони здоров’я працювала злагоджено, а медики були більш чуйними до чужого горя.

«Швидка» приїхала за 15 хвилин

Ірина Вавринюк живе у селі Березовиця разом зі своєю великою родиною.Її матері, Юлії Ждиняк, було всього 60 років. Жінка тривалий час хворіла на цукровий діабет, але жила цілком повноцінним життям. Ходила, займалася хатніми справами. Ввечері 31 травня жінці стало погано і вона прилягла. Чоловік, який був разом з нею у кімнаті, побачив, як дружина рукою переминає подушку. На запитання, чи її щось болить, жінка відповіла, що все гаразд. Так повторювалось двічі, а вже коли чоловік підійшов до жінки втретє, вона не змогла сказати ані слова. Він спробував підвести дружину і почав кликати на допомогу дітей. Пані Юля була непритомною, тому перше, що зробили рідні, викликали з Тернополя швидку і змочили обличчя холодною водою. Жінка розплющила очі, але говорити все ж не могла. Ірина запитала: «Мамо, що Вас болить? Серце?» Та кивнула головою. «Дати таблетки від тиску?» Жінка знову ствердно кивнула. Рідні намагалися підтримувати в такому стані хвору до приїзду «швидко»ї.

- Медики приїхали десь за 15 хвилин. Це відносно швидко, але для нас це була ціла вічність, пригадує донька хворої Ірина Вавринюк. – У лікарів були різні препарати, киснева маска, інше обладнання. Я припускала, що проблеми з серцем, тому що чула, які симптоми можуть бути при інфаркті. До того ж, це сталося так раптово. Лікарі оглянули маму і сказали, що її важкий стан, швидше за все, пов'язаний із захворюванням на цукровий діабет. Рівень цукру сягнув позначки 24, тому медики припустили, що це цукрова кома.  Вони ввели якісь препарати і сказали, що за кілька хвилин мамі стане легше. Але її стан не покращувався.

Медики «швидкої» прийняли рішення забрати жінку в лікарню. Донька поїхала разом з лікарями та хворою.

- Дорогою чула, як лікарі з кимось зв’язувались по телефону і запитували, куди маму везти, - каже Ірина. – Потім сказали, що їдемо у першу міську лікарню, тому що вона найближче.

Автомобіль приїхав до приймального відділення, і медики завезли хвору в лікувальний заклад. Аж тут раптом черговий лікар відмовився приймати пацієнтку.

- Він пояснював, що є якесь розпорядження головного лікаря чи наказ, через яке він не може прийняти хвору, - каже жінка. – Я точно не можу пригадати, що саме він говорив, тому що в той момент мені було байдуже. Єдине, що я хотіла, щоб хтось врятував мою маму. Я не розуміла, як можна відмовляти в госпіталізації пацієнта, якого привезла «швидка». Мені здається, що таких хворих везуть у найближчий лікувальний заклад. До того ж, це лікарня швидкої допомоги. Лікар «швидкої» вже почала оформляти документи, а черговий усе ходив і кричав. Маму вже збиралися покласти на лікарняний тапчан, аж тут заходить фельдшер «швидкої» і каже: «Все! Їдемо назад».

Ірина була приголомшена від побаченого. Її маму швидкою допомогою повезли у другу міську лікарню.

- Я все розумію, але це, мабуть, тільки в нашій країні таке може бути, - каже донька. – Щоб людина була в такому важкому стані, а її спровадили з лікарні… Мені бракує слів.

Медики не робили втішних прогнозів

У той час хвора вже була непритомною. На слова рідних жінка не реагувала, але тиск та інші показники були в нормі.  У другій лікарні медики спрацювали оперативно. Одразу оглянули хвору і сказали, що пацієнтка у дуже важкому стані. Вона знаходилась у відділенні інтенсивної терапії. За підрахунками рідних, від моменту виклику «швидкої» до госпіталізації пройшло майже півтори години.

- Маму оглядали черговий лікар, анестезіолог. Коли з’явилась підозра, що такий стан могли спричинити проблеми з нирками, викликали вузьких спеціалістів. У результаті всіх оглядів та аналізів медики схилялися до думки, що у мами інфаркт. Лікарі жодних прогнозів не робили, лише обіцяли зробити все можливе, щоб їй стало краще, - пригадує Ірина.

Згодом лікар запросив рідних до себе і сказав, що з коми пацієнтку вивели. Мовляв, вона повернулася до свідомості, але стан залишається важким. Ці слова стали для сім’ї промінчиком сонця серед важкої та неспокійної ночі. Рідні одразу попросили лікаря дозволу зайти у палату.

- Мама лежала у кисневій масці, але реагувала на наші слова. Вона вже розплющила очі і навіть спробувала щось сказати, але в неї ще не виходило, - каже Ірина.  – Лікарі повыдомили, що викликали кардіолога. Він мав оглянути маму і підтвердити або заперечити діагноз.

За деякий час до рідних знову прийшов лікар і сказав, що, швидше за все, у пацієнтки інфаркт і її потрібно перевозити в кардіологію. Мовляв, там кращі умови для таких хворих. Рідним це здалося дуже дивним, адже жінку щойно вивели з важкого стану і перевозити її кудись небезпечно. Але словам лікарів перечити не стали, адже вони спеціалісти і їм видніше.

- Мій батько лежав у реанімації, тому знаю, що в такому стані пацієнтам потрібен спокій. Чому лікарі прийняли таке рішення, я не розумію, -  зазначає Ірина. – Коли маму вивезли з реанімації, вона ще реагувала на нас. Лікарі повезли її ліфтом, а ми спускалися сходами. Потім почули у ліфті якийсь шум і зрозуміли – щось трапилося. Маму вивезли з ліфта і повезли до кардіології. На ній не було ні кисневої маски, ні капельниці. Тато побачив, що їй гірше, і почав кричати. А лікарі сказали, щоб ми не панікували і чекали у коридорі. В той час пульсу на руці вже чути не було, лікар робив масаж серця. А мама була дуже блідою…

Далі все було, ніби у страшному сні. В операційну збіглися медики, рідним ніхто нічого не говорив. Єдине попросили, щоб купити ліки. Рідні не знаходили собі місця.

- Тут бачимо, що з палати виходить медсестра з капельницями. Ми запитали, як мама. Та відповіла, що зараз лікар вийде і все скаже. Після цього вийшли кардіолог, анестезіолог  та черговий лікар. Вони сказали, що мама у важкому стані, її підключили до апарата штучного дихання. Жодних прогнозів вони не дають. Я запитала, скільки часу вона може бути у такому стані. Але вони не відповіли, - розповідає Номер один жінка.

Рідним сказали йти додому, бо вони нічим допомогти не можуть. Та вони відмовились. Постоявши кілька хвилин у коридорі, вирішили зайти до хворої. Жінка була підключена до різних приладів, а її тіло було холодним.

- Тато першим усе зрозумів. Він побачив, що мама фактично не жива, а її серце б’ється тільки завдяки обладнанню, - каже Ірина. – Він запитав: «Що ж Ви робите? Вона ж мертва…» Медсестра ніяково подивилася на нас і похитала головою.

Від судово-медичної експертизи рідні Юлії Ждиняк відмовились, мовляв, близьку людину вже не повернути, а якщо у цьому є чиясь провина, нехай це залишиться на їхній совісті. «До нас підходив лікар і казав, що розуміє наше горе. Каже: можливо, Ви матимете до мене претензії, але я робив усе за правилами», - каже Ірина.

Коментар

Журналісти спробували з’ясувати, чому хвору одразу не госпіталізували і возили у «швидкій» з однієї лікарні міста в іншу. Про це ми запитали головного лікаря лікарні швидкої допомоги Ярослава Чайківського.

- Жодних розпоряджень головного лікаря щодо відмови у госпіталізації хворих немає. Це абсурд. Однак, відповідно до наказу МОЗ, пацієнти із району мають обслуговуватись у районній лікарні. Винятком є лише хворі, які потребують лікування в інфекційному відділенні. Воно у нас одне, тому таких пацієнтів везуть у лікарню швидкої допомоги. Якщо ж у хворого була підозра на інфаркт, то лікарі «швидкої» одразу мали везти його у другу міську лікарню, де є кардіологічне відділення. У нас немає умов для надання допомоги таким пацієнтам. Натомість у другій лікарні є спеціалізоване обладнання, фахівці. Я не можу коментувати дії колег, але мені не зрозуміло, чому пацієнта одразу не доставили туди. З іншого боку, районна лікарня, яка мала б надавати допомогу жителям з району, знаходиться всього за кілька метрів від нас, тому говорити про те, що лікарня швидкої допомоги знаходиться ближче, не зовсім правильно, - каже Ярослав Чайківський.

У службі екстреної медичної допомоги області коментувати ситуацію відмовились. Пояснили це тим, що заклад не має права розголошувати інформацію про пацієнта, а також діагноз, який йому поставили лікарі. Втім тут готові спілкуватися з рідними пацієнтки і надати їм роз’яснення. Головний лікар «швидкої» Михайло Джус зазначив, що у своєму рішенні медики керувалися станом хворої. Якщо її доставили у першу міську лікарню, очевидно, для цього були підстави, пояснили «Номер один» у службі.

Також нашим журналістам вдалося поспілкуватися з головним лікарем міської клінічної лікарні №2 Віктором Кмітою. Керівник закладу пояснив, чому виникла потреба перевести пацієнтку в реанімацію кардіологічного відділення.

- Річ у тім, що пацієнтка хворіла на цукровий діабет, тому в медиків була підозра, що стан жінки погіршився саме у зв’язку з цим. Згодом лікарі виявили проблеми з серцем, тому було прийнято рішення перевести хвору в реанімацію кардіологічного відділення, де є кращі умови для надання допомоги таким хворим: сучасне обладнання, хороші спеціалісти в області кардіології, - пояснює Віктор Кміта.

За словами медика, лікарі доклали максимум зусиль, щоб допомогти жінці. Для цього було залучено багато спеціалістів, але, на жаль, врятувати людину не вдалося.

Тернопіль "швидка" лікарня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Екологія
Територія Західної України є зоною значної сейсмічної активності: існує певна імовірність виникнення у цій місцевості землетрусів, потужністю навіть у 8-9 балів за 12-бальною шкалою Ріхтера. Як повідомляє "t1.ua", гірський масив на кордоні стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний, як і у Чилі. Про це неодноразово заявляли українські та румунські фахівці. Південну частину Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та східну частину Одес...
Пригоди
Сьогодні (13 листопада), близько 18:30, на пішохідному переході біля Університетської лікарні водій легкового автомобіля збив чоловіка. Як інформує "20 хвилин", патрульні, що працювали на місці події повідомляють, що пішохід живий. Його госпіталізовано. Також правоохоронці зазначили, що водія, який спричинив аварію, забрали давати свідчення. Правоохоронці з'ясовують усі обставини інциденту. Очікуємо коментар від прес-служби Головного управління патрульної...
Суспільство
У Головному управлінні ДФС у Тернопільській області нещодавно проведено робочу зустріч заступника начальника обласного фіскального відомства Володимира Білого із керівником Державної виконавчої служби області Андрієм Хічієм. Як повідомляє прес-служба ГУ ДФС, враховуючи, що на сьогоднішній день не всі суб’єкти господарювання сумлінно сплачують єдиний внесок, що порушує не тільки норми діючого в країні законодавства, а й основи соціального забезпечення застр...
Суспільство
У Національному антикорупційному бюро України заявили, що з поміж 166 кримінальних проваджень, в яких станом на кінець жовтня 2018 року завершено досудове розслідування, у 48 справах навіть не відбулося підготовче судове засідання. Про це повідомляє прес-служба відомства. Зазначається, що цей “антирейтинг” очолює так звана справа “тернопільських прокурорів”, яку розглядає Хмельницький міськрайонний суд. Серед обвинувачених колишні перший заступник керівник...
Політика
Під час прес-конференції у Тернополі лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко окреслила чотири основних напрямки роботи, з якими піде на передвиборчі президентські перегони. «Ми запропонували для інтелектуалів України, для економістів, фінансистів, правознавців створити потужні національні команди, які можуть, проаналізувавши всю ситуацію в Україні, проаналізувавши всі поради, що нам дають ззовні, зрозумівши найкращий досвід світу по побудові своїх країн – зр...
Суспільство
Наприкінці жовтня, а саме з 29 по 30, у селі Борсуки собака покусав шестеро людей. За короткий час після цього тварина раптово померла. Підозрюючи, що собака могла бути хвора на сказ, тіло направили на експертизу. Фахівці Держпродспоживслужби після проведення необхідних експертиз дійшли висновку, що тварина таки хворіла на сказ. Людям, котрих покусав собака зробили необхідні щеплення та відпустили додому. Інформацію про інцидент повідомило Лановецьке район...
Суспільство
Монтаж ковзанки на Театральному майдані розпочнуть вже наприкінці цього тижня. Про це повідомив директор КП “Туристично-інформаційний центр міста Тернополя” Тарас Ковальчук.    - Площа ковзанки - близько 600 кв. м. Запрацює вона вже з початку грудня, - каже 20хвилин пан Ковальчук. - Цікаво, що для її функціонування не потрібна мінусова температура повітря. Майданчик знизу охолоджуватиме холодильник, що дає можливість катку працювати круглорічно. Нагадаємо,...
Пригоди
10 листопада у селі Сарнув, що у Сілезькому воєводстві, 36-річний водій на пішохідному переході збив трьох громадянок України. Двоє із них загинуло на місці, а третю госпіталізували. Про висунення водієві звинувачень у понеділок, 12 листопада, повідомив речник Повітової комендатури поліції у Бендзині Павел Лотоцький. Водієві загрожує до восьми років позбавленні волі. ДТП трапилася ввечері на ознакованому та освітленому пішохідному переході. Жінок, котрі пе...
Суспільство
Протягом жовтня 2018 року в Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернулися 873 особи, які проживають у Тернополі. Це на 335 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року (538 осіб). Як повідомляють у центрі зайнятості, чисельність незайнятого населення, що перебувало на обліку протягом січня – жовтня 2018 року у міськрайонному центрі зайнятості, з урахуванням зареєстрованих на початок року, склала 7839 осіб, що на 78 осіб менше, ніж за ана...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!