Чому Тернопіль досі без нового сміттєзвалища

Влада області досі перебуває в пошуку ділянки для нового сміттєзвалища для обласного центру. Наразі перспективи туманні.

Наприкінці минулого року  голова ОДА Валентин Хоптян "героїжився", що питання нового полігону для обласного центру практично вирішено. Він навіть встиг підписати розпорядження, згідно з яким у Чистилівському пісковому кар’єрі планувалося облаштувати сміттєзвалище.

Втім, громади трьох прилеглих сіл звернулися до суду, вважаючи таке розпорядження незаконним.

«Ми не відкидаємо даного варіанту, але по ньому триває судовий процес. Ведемо переговори з громадами. Адже мова йде не лише про розміщення на певній земельній ділянці полігону. Це питання передбачає і економічний блок. Сміття має перероблятися з виробленням електричної енергії, теплової. Територіальні громади, які дотичні до відповідних земельних ділянок, повинні отримати робочі місця, капіталовкладення у соціально-економічний розвиток відповідних населених пункті при гарантуванні екологічної безпеки», - зазначив голова ОДА Олег Сиротюк.

За його даними, також вивчаються альтернативні ділянки для сміттєзвалище.

Адже Малашівське сміттєзвалище залишається потенційною бомбою сповільненої дії, оскільки розташоване біля водозабору, з якого постачається вода у Тернопіль.

«З початку створення полігону і десь до початку Незалежності ніхто не контролював, які саме відходи везуть на звалище. Сьогодні в середині там є вся таблиця Менділєєва», – зауважив голова ОДА.

Водночас якимись конкретними напрацюваннями щодо нової ділянки під полігон похвалитися не зміг.

сміттєзвалище Малашівці Сиротюк Хоптян сміття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі