• Головна
  • В Тернополі з'явилася меморіальна дошка В.Барвінському
20:55, 26 травня 2011 р.

В Тернополі з'явилася меморіальна дошка В.Барвінському

Біля входу в музичну школу №1 відкрили меморіальну дошку її фундатору Василю Барвінському. Ця знакова для міста подія відбулася 26 травня за участю представників влади, дирекції школи та тернополян. Пам’ятну дошку освятив священик.

Цей чоловік прожив нелегке життя, пройшов табори, його творчість знищили до останнього рукопису, але сьогодні ми належно вшановуємо його, і всі, хто заходитиме у школу, згадуватимуть, кому завдячують її існуванням, наголосив отець. Барельєф відомого композитора Олександра Барвінського зробив скульптор Роман Вільгушинський.

«Приємно, що монументальна дошка висітиме при вході в музичну школу, а не десь на вулиці, де її, можливо, мало хто й помічав би. Затишок, який створили Василю Барвінському, і буде частинкою тієї шани, на яку він заслужив, - сказав начальник управління культури і туризму міськради Олександр Смик. – Приємно, що ініціатива вшановувати митців України йде від простих людей, а не лише від влади. Добре, що ми маємо демократичне керівництво, яке сприяє відновленню історичної правди. Дай Боже, щоб ми змогли вшанувати всіх видатних українців, які на це заслуговують».

Наразі у музичній школі є світлиця Василя Барвінського, діє обласний конкурс юних піаністів імені В.Барвінського. Згодом планують назвати музичну школу №1 іменем Олександра Барвінського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...