Тернополяни уже більше двох років «воюють» із «Таверною»

Мешканці будинків на вулиці Валовій уже більше двох років «воюють» із закладом громадського харчування «Таверна». Заклад працює у приміщенні, яке колись було квартирою, а тепер визначене, як офіс. Власники дозволу на розміщення у непристосованому для цього приміщені закладу громадського харчування не мають.

Тернополяни уже неодноразово зверталися у міську раду зі скаргами на цей заклад. У міськраді для вивчення цього питання створили відповідну комісію. І 25 червня члени комісії, зокрема, представники управління муніципальної поліції, санепідемстанції мали намір вручити власникам закладу припис про припинення діяльності. Але зробити їм цього не вдалося, оскільки, приблизно за годину до приходу комісії «Таверна» у терміновому порядку закрилася, хоча за словами мешканців, зранку справно працювала. Коли учасники комісії та журналісти прийшли до закладу, то побачили тільки закриті жалюзі на вікнах і дверях.

- Заклад цей працює приблизно з 2011 року, – розповідає зз Тарас Герман, мешканець будинку на Валовій. – Раніше вони ще мали тут також терасу, але з’ясувалося, що вона була самовільно встановлена, то ж її демонтували. З власниками закладу ми вже довший час воюємо. Вони обіцяли, що приведуть усі документи до порядку та обладнають приміщення під потреби закладу громадського харчування. Справа у тому, що у таких дворах, як наш, стара каналізація, а тут є багато різних кафе і кав’ярень. Не знаю чи у всіх є жиро вловлювачі, але водоканал приїжджає практично через ніч, бо каналізація забита жиром і треба її прочищати. Окрім того, до «Таверни» у нас були зауваження стосовно шуму, диму, режиму роботу та інші.

Припис щодо незаконної діяльності від міської санстанції заклад уже отримував раніше, і навіть, деякий час не працював.

- Ми вже займалися цим закладом, – говорить Ольга Пеляк, представник тернопільського міського управління ГУ Держсанепідемслужби України у Тернопільській області. – Була винесена Постанова про тимчасове припинення роботи. А тепер вони відновили роботу, і далі працюють незаконно. Дозвільних документів на діяльність вони не мають. Щоб їх отримати треба мати акт введення приміщення в експлуатацію, що це дійсно заклад громадського харчування. Повинні звернутися у ЦНАП, потім погодити свою діяльність у нас. На даний час вони мають документ, що це є офісне приміщення, відповідно, діяльність свою вони здійснювати не можуть.

Утім, перевірки закладу різними комісіями та службами не дають ефекту. Заклад і далі продовжує роботу. Тому наразі, як зазначив Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції, комісія вирішила задовольнити скарги мешканців, і встановити в арці браму. Вона буде закриватися на ключ і у двір, де розташований заклад, зможуть потрапити тільки мешканці будинків.

Тернопіль "Таверна" чиновники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі