• Головна
  • Без «секонд-хенду» і стихійних ринків: які зміни чекають тернополян після підписання угоди з ЄС?
21:12, 1 липня 2014 р.

Без «секонд-хенду» і стихійних ринків: які зміни чекають тернополян після підписання угоди з ЄС?

Як ми повідомляли, 27 червня Україна та ЄС підписали економічну частину угоди про Асоціацію. Документ був підписаний під час саміту ЄС у Брюсселі.

Українські експерти прогнозують, що підписання економічної частини угоди з ЄС стане для України початком проведення необхідних і водночас складних економічних  реформ, що передбачає оптимізацію української економіки відповідно до європейських стандартів.

Поза економічними реформами не залишаться стихійні ринки і так звані “секонд-хенди” – заклади торгівлі вживаними речами. Про це у коментарі «0352.ua» зазначив доктор економічних наук, професор Михайло Лучко.

“Підписання економічної частини угоди з ЄС про асоціацію умотивовує уряд України та органи місцевої влади підвищувати якість життя.  Сьогодні стоїть питання про те, щоб привести українські стандарти торгівлі до європейських. Перш за все це  встановлення стандартів відповідності продукції сертифікату походження держави та сертифікату якості продукції. Тому, на моє переконання, заклади торгівлі і в тому числі стихійні ринки та ринки, на яких торгують уживаними товарами будуть закритими. Оскільки на сьогоднішній день вони не відповідають вимогам економічного європейського товариства”, – зазначає  Михайло Лучко.

“Мабуть українцям, які перебувають за кордоном варто подивитися, яким чином організовується торгівля в Польщі,  Угорщині та в інших країнах ЄС. Українським підприємцям вже потрібно думати, як вони будуть будувати бізнес в європейських умовах. Це буде перехідній період, що дасть можливість виробити в Україні європейські правила і відтак наш вітчизняний бізнес матиме час і можливість пристосуватися до європейських правил ведення бізнесу”, – каже Михайло Лучко.

За словами Михайла Лучка, для проведення економічних реформ Україні надано перехідний період, термін якого складається мінімум із семи років і максимум із 15 років.

“В середньому вважається, що нормальними перехідним періодом для Україні буде 10 років. В межах 10 років Україна повинна врегулювати правила торгівлі, в тому числі і питання стихійних ринків та правила торгівлі вживаними речами. Український ринок має бути хоча би наближений до європейських стандартів. Без підняття цін,без переведення економіки на інтенсивний режим неможливо наблизитися до європейських стандартів. Або прямуємо в Європу і сьогодні наша економіка буде розвиватися інтенсивним шляхом, або цей процес зупиниться назавжди”,  – наголошує науковець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«Секонд-хенд» #стихійні ринк #тернополяни #угода з ЄС
Оголошення
live comments feed...