17:33, 1 червня 2011 р.
Тернопільські медики готові до холери
Звичайно, краще, щоб хвороби оминали наш край, але, оскільки випадки холєри хоч і не смертельної, на сході України (Маріуполь) вже зафіксовані, на базі Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої медичної допомоги відбулося обласне показове навчання по відпрацюванню дій медичних працівників у випадку виявлення хворого на холеру.
На показове навчання були запрошені лікарі-інфекціоністи, лікарі-епідеміологи, зав.відділеннями (станціями) швидкої медичної допомоги районів та м.Тернополя та інші.
Практично відпрацьовано та показано поетапність надання медичної допомоги хворому з підозрою на холеру, починаючи з дій медичних працівників Тернопільського міського комунального закладу станції швидкої медичної допомоги, поступлення хворого в інфекційне відділення Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги, роботи Тернопільської міськСЕС та дезстанції у вогнищі холери, а також проведення всього комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів.
Спеціалісти відділу особливо небезпечних інфекцій облсанепідстанції продемонстрували порядок забору та доставки матеріалу від хворого на холеру та об’єктів довкілля, а також порядок одягання та знімання протичумного костюму І типу.
Працівники станції швидкої медичної допомоги показали обладнання машини швидкої допомоги на випадок надання медичної допомоги та госпіталізації хворого, а також готовність інфекційного стаціонару до поступлення хворого з холерою та надання йому кваліфікованої медичної допомоги .
До показового навчання з теоретичним та практичним висвітленням проблем епідеміології, етіології, клініки, диференційної діагностики, лікування та профілактики холери взяли участь професор, зав. кафедрою інфекційних хвороб ТДМУ Андрейчин Н. А., професор кафедри інфекційних хвороб ТДМУ Васильєва Н. А., зав. відділом особливо небезпечних інфекцій облсанепідстанції Буртняк Т. В., лікар-епідеміолог відділу ОНІ облСЕС Блажкевич Б. В., позаштатний інфекціоніст ГУОЗ облдержадміністрації Герасименко О. А., зав. підстанцією ШМД №2 ТМКЗСШМД Припхан Б. В., спеціалісти міської СЕС та дезстанції.
Дано конкретні рекомендації для лікарів-епідеміологів, лікарів-інфекціоністів та зав. відділеннями (станціями) швидкої медичної допомоги районів та м.Тернополя щодо їх дій у випадку виявлення хворого холерою та карантинними інфекціями.
Довідка
Холе́ра — інфекційне захворювання, викликане холерними вібріонами, що проникають через рот у травний тракт здорової сприйнятливої людини. Супроводжується зневодненням організму, підвищеною проникністю клітинних мембран епітелію слизової оболонки тонких кишок для води і мінеральних солей, протікає при рясному виділенні їх з організму з дуже рідкими випорожненнями, а також блювотними масами, характеризується зневодненням, розладами водно-електролітного балансу, гемодинаміки і функції нирок. За несприятливих умов холера швидко набирає характеру епідемії або навіть охоплює багато країн, а з часом може досягати світового розповсюдження.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:13, 23 жовтня
55
23:54, 30 жовтня
25
12:34, 2 листопада
59
23:54, 30 жовтня
10
live comments feed...