16:22, 2 червня 2011 р.
Тернопільські овочі цілком безпечні
Ряд європейських країн охопило несподіване захворювання, збудник якого, ймовірно, попадав в організм з овочами.
Уряд України запевнив, що відразу, як тільки захворювання стало набувати поширення, на українських кордонах стали ретельніше оглядати продукти, що ввозилися в нашу країну. Тернопільські фахівці запевняють, що усі овочі в нашій області цілком безпечні для вживання, але, як завжди, рекомендують їх ретельно мити і очищати. Продавці ринків стверджують, що городина, якою вони торгують - вітчизняна, бо закупляти імпортні огірки не вигідно, коли в області є свої.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що штам ентерогеморагічної кишкової палички, який заразив європейців, є принципово новим мікроорганізмом, з яким медицина раніше не стикалася. Як інформує "Газета по-українськи", новий штам ( O104:h4 ) є формою двох різних бактерій кишкової палички, що мутували. Саме цим пояснюється таке стрімке поширення інфекції серед жителів європейських країн, а також її небезпека для життя людини.
Експерт з харчової безпеки ВООЗ Хільде Крусе вважає, що новий штам є "більш заразливим і токсичнішим" порівняно з бактеріями, що його породили.
Бактерія вирізняється особливою "живучістю". Безперешкодно оминувши кисле середовище шлунка, вона осідає на стінках кишечнику, виробляючи отруйні для організму токсини, і лікарі наразі мало що можуть протиставити руйнівній дії цієї палички. Наслідки можуть бути найсумнішими: від руйнування червоних кров'яних тілець до зупинки роботи нирок.
Згідно з епідеміологічними спостереженнями, зараження кишковою паличкою O104:h4 часто ускладнюється гемолітико-уремічним синдромом, який небезпечний гострою нирковою недостатністю, ураженням центральної нервової системи і становить загрозу для життя. Синдром може викликати інсульт, епілептичні припадки і стан коми.
Наразі епідемія, що почалася на півночі Німеччини, вразила більш як 1,5 тисячі людей, 17 з яких померли. Майже у 500 заражених розвинувся гемолітико-уремічний синдром. Випадки захворювання, завезені з Німеччини, зареєстровано у США, Швеції, Данії, Голландії, Великій Британії та інших країнах; їхня кількість зростає.
Джерело інфекції поки що невстановлене. Повідомлялося, що кишкову паличку виявлено на імпортованих з Іспанії огірках, проте лабораторні аналізи показали, що це інший штам. Проте багато країн призупинили ввезення овочів з країн Євросоюзу.
Науковці поки що не можуть пояснити, чому бактерія виявилася такою вірулентною. Влада ЄС вказала на декілька принципових відмінностей нинішнього спалаху інфекції: серед хворих більше двох третин становлять жінки, а серед найтяжчих хворих дуже велика частка дорослих у молодому і середньому віці.
Характерні симптоми - кривава діарея, жар і нудота. До них додають розлади мови і судоми.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...