• Головна
  • Глава Міносвіти пропонує закрити 90% українських вузів
13:44, 10 червня 2011 р.

Глава Міносвіти пропонує закрити 90% українських вузів

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України заявляє про "необхідність централізації управління системою вищої освіти" та пропонує в два етапи оптимізувати мережу вищих навчальних закладів, - повідомляє ТСН.

На першому етапі планується провести передачу вузів, підлеглих міністерствам і відомствам, у сферу управління Міносвіти. Другий етап припускає укрупнення вузів шляхом їх об'єднання і створення університетів регіонального типу.

Як відзначили в міністерстві, зараз в Україні 35 міністерств і відомств мають у своєму підпорядкуванні вузи, яких налічується 854.

Міністерство заявляє про "необхідність централізації управління системою вищої освіти, яка має бути здійснена в умовах дефіциту бюджетних коштів на її утримання і передбачати подальше скорочення кількості центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких знаходитимуться вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації".

Міністерство має намір привести мережу вищих навчальних закладів у відповідність з європейською практикою - до єдиного освітнього простору.

У прес-релізі відмічено, що нечисленність контингенту студентів у більшості вузів і підпорядкування різним відомствам призводить до неефективного управління системою вищої освіти і позначається на якості підготовки фахівців.

Крім того, у відомстві обіцяють, що не буде скорочення науково-педагогічних працівників, оскільки усі студенти продовжать навчання в об'єднаних вузах, а разом з ними будуть переведені і викладачі.

"У рішенні міністерства про об'єднання встановлюється тільки одне - що усі викладачі продовжують працювати, і усі студенти продовжують навчання по вибраних спеціальностях", - підкреслив міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Нагадаємо, Дмитро Табачник підготував новий закон про вищу освіту, який найближчим часом буде розглянутий Кабінетом міністрів. Серед нововведень, передбачених у новому законі, глава Міносвіти пропонує закрити 90% українських вузів.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...