• Головна
  • Тернопільська школа №18 вже не буде «спеціалізована»
14:35, 12 червня 2011 р.

Тернопільська школа №18 вже не буде «спеціалізована»

У Тернопільської школи №18 заберуть статус «спеціалізованої», повідомляє "ІНТБ". Таке рішення прийняли в управлінні освіти та науки, і воно розглядатиметься депутатами міської ради на сесії 20 червня. Навчальний заклад із цим статусом створений 10 років тому. У ньому поглиблено вивчали іноземні мови, в основному – французьку.

Така школа в обласному центрі єдина. І якщо її реорганізують, школярі отримуватимуть таку ж освіту, як і в усіх загальноосвітніх установах, каже начальник управління Ольга Похиляк.

Ольга Похиляк: «Ми детально підходимо до запитання, враховуємо всі можливості і потреби вчительського та учнівського колективу, маємо напрацювання. Будемо робити все для того, щоб ті дітки, які вчилися з англійської мови на паралелі... Буде клас звичайний і буде клас, де будуть вивчати англійську мову. Ми проводимо реорганізацію, і в деталях по мірі потреби будемо давати відповіді на запитання».

Наразі 18-та школа має французьких партнерів, які допомагають вдосконалювати знання французької. Окрім цього, статус навчального закладу дозволяє вчителям отримувати підвищену зарплату. При реорганізації усі ці привілеї трудовий колектив втратить. Ольга Похиляк стверджує, що про ці зміни педагоги вже знають.

Ольга Похиляк: «Це доведено до відома педагогічного і учнівського колективу спеціалізованої школи №18». Основна причина реорганізації – це так звані «кадрові суперечки». Ольга Похиляк каже, що у 18-й школі є «незгоди» між дирекцією навчального закладу та вчителями.

На запитання журналіста, чому через сварки в трудовому колективі повинні страждати діти, які хочуть вивчати французьку мову, начальник управління освіти та науки сказала, що основне – це позитивна атмосфера.

Ольга Похиляк: «Я працюю для того, щоб у належних умовах вчилися діти і працював педагогічний колектив, який отримує мізерну зарплату. Тому мені хочеться, щоб їм було комфортно, щоб були захищені їхні права, щоб учителі, які працюють 20-25 років, мали відповідне тижневе навантаження і щоб відповідне ставлення було до цих вчителів».

Ольга Похиляк зазначила, що через «кадрові перипетії» у школі знизились показники рівня знань учнів. Але чому тих працівників, які належно не працюють і створюють проблеми, не звільнять – їй невідомо. За заміну печаток та документів, де фігурує назва вісімнадцятої школи, доведеться платити з міського бюджету.

Ольга Похиляк: «Не вартує вартість печатки того, в яких умовах працює колектив, які знання дають дітям. Я думаю, що тут порівнювати нема що».

Реорганізацію 18-ї школи підтримало не лише міське, а й обласне управління освіти і науки.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...