• Головна
  • Як на Тернопільщині реформують медицину?
12:00, 10 серпня 2014 р.

Як на Тернопільщині реформують медицину?

Реформування медицини починається із сільських ФАПів. Від рівня розвитку медицини та її якості залежать людські життя. Особливо гостро ця проблема постає у сільській місцевості. Коли до районної лікарні потрібно добиратися кілька десятків кілометрів, а у селі немає кому надати якісну медичну допомогу.

На Тернопільщині є громади, яким пощастило мати у своєму селі фельдшерсько-акушерські пункти європейського зразка. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевсього створив п’ять навчально-практичних центрів первинної медико-санітарної допомоги. У селах Зарубинці Збаразького, Гнилиці Підволочиського, Великий Говилів Теребовлянського районів, Кокошинці та Увисла,  що на Гусятинщині, завдяки проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відремонтували та розширили приміщення сільських ФАПів, де створили всі умови для того, щоб сюди могли приїжджати на практику студенти та інтерни медуніверситету, пише Наш день.

На практику у село їдуть з радістю

У Великому Говилові проживає близько тисячі людей. Вже кілька років тут успішно функціонує новенький ФАП, на базі якого створений навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги. Обладнаний кабінет лікаря загальної практики – сімейної медицини, є інтернет-зв’язок з Тернопільською університетською лікарнею, кардіограф, небулайзер, стоматологічне обладнання.

- Люди у селі дуже раді, що мають до кого звернутися зі своїми хворобами, – розповідає завідуюча ФАПом Наталя Кісіль . – Ми ж у свою чергу задоволені, що можемо їх лікувати у таких чудових умовах. До нас регулярно приїжджають кардіологи, хірурги, терапевти, педіатри  з Тернополя і проводять обстеження місцевих.

Щотижня приїжджають на практику і студенти медуніверситету. Вони можуть через інтернет вийти на зв’язок з фахівцями обласного рівня і отримати від них консультацію щодо лікування тієї чи іншої недуги, розшифрування електрокардіограми.

– Тут чудові умови для проходження практики, – каже студент 6 курсу ТДМУ Олег Заверуха. – Ми маємо можливість навчитися багатьох корисних речей, практично закріпити отримані в університеті знання.

– Для нас створені гарні умови проживання: кухня, душ, є де спати і де працювати, – додає Назар Мушалюк. – Тут ми вчимося спілкуватися з пацієнтами, допомагати їм не лише практичною медициною, а й підтримувати добрим словом. Люди у селі дуже привітні і щирі. Нам подобається тут працювати.

За порадою і допомогою – до сімейного лікаря

Мешканці села Увисла вже не уявляють свого життя без амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Адже тут не лише можна пройти обстеження і отримати фахову консультацію лікаря. У сучасному медичному закладі є денний стаціонар, стоматологічний кабінет, кімната здоров’я матері та дитини, лабораторія та найсучасніше обладнання, а також  автомобіль швидкої допомоги.

В Увислі мешкає 1300 осіб.  Серед них багато людей похилого віку. Особливо багато серед них гіпертоніків. Амбулаторія для них – справжнє спасіння. Тут і тиск поміряють, і кардіограму зроблять, і нададуть іншу допомогу. Люди раді, що є куди звернутися, адже до районної лікарні добиратися далеко.  У приміщенні амбулаторії чисто і затишно. Тут зроблено усе для комфорту і зручності пацієнтів. А ще сюди регулярно приїздять на стажування майбутні лікарі.

– Особливість нашого закладу у тому, що він працює разом з навчально-практичним центром первинної медико-санітарної  допомоги,– розповідає завідувач амбулаторії Зореслава Онуфрик, – Студенти старших курсів та інтерни протягом тижня працюють тут. Це зроблено для того, щоб вони могли більше зорієнтуватися на практиці, побачити, як відбувається лікувальний процес, поспілкуватися з пацієнтами, попрацювати з медичною документацією.

Разом із своїми вихованцями  в Увислу часто приїздять професори із медичного університету, які обстежують та консультують мешканців села.

Створення таких сучасних ФАПів та амбулаторій є одним з перших кроків щодо реформування медицини, адже усі мешканці області мають однакове право на медичну допомогу. Натомість у багатьох селах досі немає кваліфікованих лікарів, та й умови прийому бажають ліпшого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #реформа #медицина
Останні новини
Оголошення
live comments feed...