• Головна
  • Реєстрацію громадян можуть скасувати
08:00, 17 червня 2011 р.

Реєстрацію громадян можуть скасувати

Без певного місця проживання. Чи варто відмінити в Україні реєстрацію громадян? Поки на Банковій думають, українці - викручуються як можуть, повідомляє "24 канал". Як впливає відсутність реєстрації на пошуки роботи вже відчула на собі Оксана Демчук. Отримавши диплом кравчині, вона вирушила до столичних текстильних фабрик. Єдине, на що нарікали місцеві керівники - відсутність столичної прописки.

"Знайти було нелегко, тому що я пройшла декілька фабрик, в яких мені відмовляли через те, що у мене не було реєстрації київської. І на третій раз, прийшовши на наступну фабрику - мені сказали, що можливості взяти мене на практику немає. Лише заплативши певну суму грошей - мене взяли на це саме місце, на практику - і я успішно її пройшла", - каже Оксана Демчук, яка відчула на собі проблеми з реєстрацією.

Експерти кажуть: якщо відмінити обов’язків облік, то людям стане простіше користуватися соціальними послугами, влаштуватись на роботу чи отримати водійські права. Але з іншого боку - держава не зможе контролювати своїх громадян.

"А чим замінити систему реєстрації? Бо якщо її відмінити - то тоді і поточний облік населення буде розвалений зовсім і облік імміграційних подій, міграційних потоків не буде можливим - і тоді як аналізувати міграційну ситуацію? Як сказати, що відбувається в країні?" – каже провідний спеціаліст Інституту соціології НАН України Ірина Прибиткова.

Відтак, пропонують експерти - шляхів реєстрації може бути декілька - за допомогою договорів оренди, реєстрації майна чи оформленні документів на приватну особу. При чому - подавати таку інформацію не обов’язково особисто.

"Зараз є взагалі достатньо прикладів в країнах, в європейських країнах електронного врядування і в тому числі електронного листування між громадянином і будь-яким чиновницьким апаратом. Де буде менше контактів громадянина і чиновника - там буде менша корупція", - каже директор Українського Інституту публічної політики Віктор Чумак.

Реєстрація - найлегший спосіб порахувати громадян, їхні права та видатки. На думку спеціалістів, відмінити її повністю неможливо. Зате можна зробити так, щоб реєстрація не впливала на відкриття власної справи, отримання роботи та соціальні пільги. Утім, для цього потрібні серйозні законодавчі доопрацювання - підсумовують експерти.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...