Що придбав мер Тернополя в соціальному магазині? Фото, ціни, відгуки

Сьогодні по вул. Руській 18 відбулося урочисте відкриття третього соціального магазину у місті Тернополі. Перші два розташовані на вулиці Чалдаєва та Київській.

На відкритті був присутній мер міста Сергій Надал. Він же і зробив першу символічну покупку (печиво «Мульти кейс» за ціною 5.40 грн.). З його "легкої руки" мав би стати гарним попит у магазині. Як зазначив сам мер, магазин розрахований не тільки на соціально-незахищених людей, а й на усіх бажаючих.
Ціни у новому магазині на цукор, кукурудзу, хліб є нижчими, ніж у інших магазинах та на ринку (див. таблицю). Ціну на певний товар визначають самі ж підприємці, що згодилися співпрацювати з владою. Сама ж влада намагається їм сприяти у цьому: звільняє від клопоту оформлювати певні документи та дозволи. А найголовніше - це реклама, з допомогою якої усі жителі міста Тернополя можуть дізнатися про відкриття нового магазину із зниженими цінами.

«Контроль за цінами влада не проводитиме, це робитимуть звичайні покупці» - з усмішкою сказав мер. Сам Надал судити про різницю цін не може, оскільки придбав тільки печиво до чаю із фразою: «Добрі люди люблять солодке». Міська влада безпосередньо не підписує ніяких договорів із власниками, ведеться лише усна домовленість.
У планах - відкрити ще один соціальний магазин на мікрорайоні «Дружба» і скласти соціальну карту за розселенням городян.

Що ж до самого асортименту, то в магазині будуть молочні продукти, крупи, хліб, овочі та фрукти, алкогольні напої та ін. Асортимент у трьох магазинах залежить від району розміщення.

Пан Богдан, власник нового соціального магазину, розширюючи таку мережу, хоче перешкодити зростанню цін. Він розповідає:

-  Відкриття соціальних магазинів не можна розцінювати як вияв гуманності. Це комерційний проект. Але з соціальним підґрунтям. Ми показуємо, як можна співпрацювати з владою задля користі мешканців міста, але все це неможливо без її підтримки та доброї волі виробників. Завдяки домовленостям з «Копичинецькими ковбасами», «Надзбруччя-хліб», Тернопільським заводом молокопродуктів ми можемо працювати. Адже саме їх продукція, а також крупи, є найбільш затребуваною, і у нашому магазині її можна придбати дешевше. Різниця в ціні споживчого кошика у порівнянні з іншими звичайними магазинами суттєва – 20-30 грн. Хліб тут найдешевший у всьому Тернополі, а рис, наприклад, дешевший на 30-50 коп.  Товари закупляємо у самих виробників – добра їхня воля. Ідемо на зустріч усім підприємцям. На сьогоднішній день існують технічні проблеми із доставкою тернопільських молокопродуктів та гречки, які згодом повинні усунути. Тому ми вибачаємось за певні незручності і запевняємо, що скоро ці товари з’являться і на наших прилавках.»

Хоч в магазині і є великий, окремий відділ для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але він не слугуватиме компенсацією дешевих цін на інші товари. Продавець цього відділу, Ірина, запевняє, що в людей є різні потреби, деколи і алкоголю треба. Тому ціни на нього тут також нижчі, ніж усюди. Перший її покупець придбав пачку цигарок.

Пані Орися, одна з перших покупців:

-   Я придбала тут цукерки та каву, і мушу відзначити, що вартість цих товарів тут суттєво нижча ніж деінде. Хоча в магазин я зайшла випадково – просто помітила, що відкрився якийсь новий торгівельний заклад, про соціальну спрямованість цього магазину я не знала. Я живу на Дружбі, і мені б хотілося, щоб подібну точку відкрили десь у моєму мікрорайоні: залюбки купувала б продукти там. Маємо подякувати за такий гарний подарунок для тернополян, за маленький порятунок в умовах постійного зростання цін.

 

Порівняльна характеристика цін в грн.

Назва товару

Соціальний магазин

Один із супермаркетів міста

 

Батон звичайний

2.70

3.29

Батон різаний

3.10

3.46

Хліб пшенично-житній, різаний.

3.20

3.60

Хліб Дарницький

3.10

3.62

Цукор 1кг.

10.35

11.41

Крупа кукурудзяна

4.60 ( 900гр.)

3.89 ( 750гр.)

Манна крупа

5.20 ( 900гр.)

6.52 ( 1кг.)

Горох

4.60( 900гр.)

5.49 ( 1кг.)

Олія

Від 13.10 – 15.80

Від  12.84 – 15.95

Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-1
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-2
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-3

Пан Богдан, власник нового соціального магазину

Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-4
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-5
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-6
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-7
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-8
Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-9

Пані Орися - одна з перших покупців

Що придбав мер Тернополя в соціальному  магазині? Фото, ціни, відгуки, фото-10

Продавці соціального магазину

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі