3 1 липня бюджетників чекає великий зарплатний... «пшик»

Азаров вкотре, м'яко кажучи, видав бажане за дійсність: із 1 липня вихователь дитсадка отримуватиме лише на 16 гривень бiльше, а хiрург вищої категорiї -- на 24.

Надходить липень, i чимало бюджетникiв чекають чергового пiдвищення зарплати. Адже на цю дату в нас традицiйно зростали соцiальнi стандарти -- мiнiмальна зарплата разом iз прожитковим мiнiмумом. Та цього року, вперше за багато лiт, лiтнiй мiсяць у державний бюджет не вписали -- нi "мiнiмалка", нi прожитковий мiнiмум не збiльшаться анi на копiйку. Наступне пiдвищення -- аж iз 1 жовтня.

Однак це ще не означає, що зарплати до того часу будуть замороженi, розповiла "Експресу" завiдувачка вiддiлу оплати працi Федерацiї профспiлок України Юлiя Вiтюк.

-- Нам, профспiлкам, таки вдалося домогтися вiд уряду пiдвищення зарплати, -- каже Юлiя Вiтюк. -- Нехай i незначного, та це все одно перемога.

Ми заявили про новi масовi акцiї протесту, якщо не буде змiн у єдинiй тарифнiй сiтцi. Пiд час кризи її викривили, придумавши якийсь додатковий стандарт, ще менший за мiнiмальну зарплату, який поклали в основу цiєї сiтки, тобто зробили базовим тарифним розрядом. За законом, вiн має дорiвнювати мiнiмальнiй зарплатi, а фактично вiдстає вiд неї. Бо що 960 гривень, тобто нинiшня "мiнiмалка", а що 625 -- ставка базового розряду, -- це ж чимала рiзниця!

Так-от, iз 1 липня уряд пiдвищив ставку працiвника першого розряду на 10 гривень, з 1 вересня -- на 16, з 1 жовтня -- на 19,  з 1 грудня -- на 50, тобто до кiнця року вона сягне 675 гривень. Реально ж "першорозрядник" заробить за липень свої 960 гривень, адже, за законом, працiвниковi, зайнятому повний робочий день, не можна платити зарплату нижчу вiд мiнiмальної.

Але зростання ставки першого розряду автоматично пiдвищує виплати за всiєю тарифною сiткою. Тому, наприклад, вихователь дитсадка без категорiї, який належить до 8 розряду, отримуватиме з 1 липня 1041 гривню (+16 грн.), учитель першої категорiї (11 розряд) -- 1251 (+20 грн.), хiрург вищої категорiї (14 розряд) -- 1536 (+24 грн.).

-- Ви не помилилися, що вихователь 8 розряду отримає на 16 гривень
бiльше? А не на десять?

-- Не помилилася, на 10 гривень зросте ставка першого розряду. А ще ж є мiжтарифна диференцiацiя, квалiфiкацiйнi коефiцiєнти. Кiлька рокiв поспiль було так, що працiвники перших шести розрядiв єдиної сiтки отримували однаково, бо їхнi зарплати пiдтягували до "мiнiмалки".

Ми виступили проти такої зрiвняйлiвки, наполягли на тому, щоб вiдновити диференцiацiю в оплатi працi за рiзними розрядами. I ще в травнi уряд ухвалив постанову, якою це зробив. Тепер рiзниця мiж першим та другим розрядами становить 5 гривень, мiж iншим, аж до шостого, -- по 10 гривень.

До того ж, реально зарплати зростають бiльше, адже це лише до окладу додають 10 гривень, а є ще ж i рiзнi доплати. Примiром, учитель вищої категорiї з окладом 1325 гривень реально отримує 2160. Тому що 20% -- надвишка за класне керiвництво, по 10% -- за зошити та вислугу рокiв, плюс ще 20% ставки -- надвишка вiд Кабмiну. Тож iз 1 липня оклад цього вчителя зросте на 21 гривню, а зарплата -- на 34 (до 2194 грн.).

-- А чому ж уряд похвалявся, що зарплати вчителя та лiкаря зростуть на 300 -- 350 гривень, а ви лише 34 гривнi нарахували?

-- Я порахувала за липень, а уряд -- за липень-грудень, тобто до кiнця року. Загалом оклади бюджетникiв за пiвроку зростуть у середньому на 12,6%. Це невелике пiдвищення, особливо якщо врахувати, якi в них низькi заробiтки.

Але позитивним є те, що уряд iз перевищенням графiка пiшов на те, аби додати до зарплат. Адже за бюджетом нi 1 липня, нi 1 вересня такого не передбачали. I додав бiльше, анiж планував -- не 9%, а 12,6. Так, iз 1 вересня мiнiмальну ставку для бюджетникiв збiльшать до 641 гривнi, хоча це мало бути в жовтнi. З 1 жовтня -- до 660 гривень, з 1 грудня -- до 704, а, за попереднiм планом, на кiнець року мало бути лише 654 гривнi.

До того ж 20% надвишки до окладу педагогам поширять на тих, хто працює в дитсадах, ПТУ i вишах I -- II рiвнiв акредитацiї, на це  видiляють 500 мiльйонiв гривень. Введуть також надбавку (10 -- 30% окладу)  за вислугу рокiв соцпрацiвникам, на що передбачається 9,8 мiльйона гривень. Понад 106 мiльйонiв планується видiлити на виплату пiдйомних (5  мiнiмальних зарплат) випускникам медичних вишiв, якi погодяться три роки вiдпрацювати в сiльськiй мiсцевостi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Кримінальне провадження за фактом таємного викрадення чужого майна відкрили працівники Підгаєцького відділення поліції щодо двох жителів району.   Як встановили правоохоронці, місцеві мешканці 1947 та 1949 років народження вирішили заготовити собі дрова на зиму. Нічого кращого, як вчинити крадіжку, їм на думку не спало. Вони вирушили в місце проведення санкціонованої рубки дерев працівниками місцевого лісництва. На злочин пішли, коли робочий день закінчив...
Суспільство
На своїй сторінці у Фейсбуці жінка написала гнівний пост про одну з молодих пар, що одружились в минулі вихідні. Її обурило те, що після виїзної церемонії розпису на пляжі «Циганка», ніхто з організаторів свята не потурбувався прибрати залишки прикрас після урочистостей. Вітер розтягнув усе залишене по усьому берегу озера. «Весільні виїзні церемонії - це гарне, романтичне і зазвичай яскраве видовище, як, власне, і інші свята на природі.Але! Люди добрі! При...
Суспільство
У 9-місячної Мар’яни Цокало з Тернопільщини діагностували рак крові. Батьки  борються за життя своєї донечки. Тернополяни та всі небайдужі збирають кошти на трансплантацію кісткового мозку.  Проте стан малечі погіршився. Про це на сторінці спільноти "Мар'яночка Цокало. Допоможіть врятувати життя" у мережі Фейсбук повідомили її батьки. "Сьогодні Мар'янці дуже погано. Вночі рвала, відмовляється їсти, весь час плаче. Це очікувані наслідки хімії, але вони все...
Суспільство
Тернополянам пропонують підписати петицію та відновити "31" маршрут у Тернополі. Автор Тарас Сеник пояснює, що «з початком навчального періоду, знову загострюється питання щодо відновлення робити 31 маршруту. Важко не тільки студентам, а й людям, які добираються на роботу. Тому, пропоную відновити роботу 31 маршруту хоча б на період навчання». Петиція була створена ще 19 вересня, але станом на сьогодні її підтримали – 169 осіб. До завершення терміну голосу...
Суспільство
Уже від сьогодні патрульні поліцейські України притягатимуть до відповідальності водіїв, які порушили швидкісний режим. Нагадаємо, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється не більше ніж 50 км/год. Згідно частини 1 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 20 км/год – тягне за собою штраф у розмірі 255 гривень; Згідно частини 3 статті 122 КУпАП – перевищення встановлених обмежен...
Суспільство
Державне підприємство "Тернопільське лісове господарство" повідомило про місця реалізації паливних дров. Зробити це можна у його виробничих підрозділах: Буданівське лісництво: тел. (0251) 4-14-26, вул. Янівська, 106, с. Долина, Теребовлянський р-н, ; Залозецьке лісництво: тел. (0240) 3-14-96, вул. Зборівська 20, смт. Залізці, Зборівський р-н; Збаразьке лісництво: тел. (0250) 2-15-70, вул. Д. Галицького 97, м. Збараж; Микулинецьке лісництво: тел. (0251) 5-1...
Пригоди
13 жовтня у селі Острів, на виробничій базі ТзОВ "Спецавтоінвест", із 34-річним підсобним працівником стався нещасний випадок. Потерпілого врятувати не вдалося. Як повідомляє офіційний сайт Управління Держпраці у Тернопільській області, розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком. За попередніми даними, під час завантаження міксера сталась аварійна зупинка бетонного вузла, оператор та завідувач виробництва почули крики, пі...
Суспільство
Світлана Пида пропонує створити у Тернополі Бібілйний ботанічний сад. Свою ідею вона подала на "Громадський бюджет". Створення Біблійного ботанічного саду передбачає: висаджування на території дендрарію ТНПУ ім. В. Гнатюка, на якій знаходиться церква св. Софії Премудрості Божої, дерев, кущів, ліан, трав’янистих рослин та рослин біблійного городу, які згадуються на сторінках Святого Письма. Також тернополянка рекомендує встановити спеціальні таблички, на як...
Пригоди
Тернопільський окружний адміністративний суд прийняв рішення відмовити у задоволенні позову суб’єкту підприємницької діяльності щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими особами Управління Держпраці у Тернопільській області. Інспектори праці Управління 2 березня 2018 року здійснили інспекційне відвідування фітнес-клубу у м. Тернополі, під час якого виявлено, що підприємець використовувала найману працю двох осі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!