
15:55, 1 липня 2011 р.
Відбулося розширене засідання колегіїї прокуратури Тернопільської області
30 червня 2011 року відбулося розширене засідання колегії за підсумками роботи у 1 півріччі за участю представника Генеральної прокуратури України - Віктора Дичаковського.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області, на колегії з доповіддю виступив прокурор області Іван Мельничук, який дав оцінку як позитивним результатам діяльності наглядової установи за півріччя , так і прорахункам, які допустили у роботі окремі структурні підрозділи апарату прокуратури області та районні прокурори.
«Не можу не відзначити – сказав Іван Мельничук, - що прикладені і апаратом, і більшістю прокурорів зусилля дозволили досягти певних результатів у зміцненні законності і правопорядку у регіоні.
Проведено значний обсяг роботи у сфері оплати праці. З метою поновлення порушених прав громадян на оплату праці порушено 44 кримінальні справи.
На вимогу прокурорів громадянам виплачено понад 15 млн. гривень заборгованої заробітної плати. Пред’явлено півтисячі позовів на суму півтора мільйона гривень.
До відповідальності притягнуто більше 120 посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю.
У результаті, борг із заробітної плати вдалося до 1 червня скоротити до 9 млн. гривень, а вже на сьогоднішній день - до менше ніж 8 млн. гривень – і це найнижча заборгованість у державі.
Системними прокурорськими перевірками охоплено діяльність підрозділів Пенсійного фонду, сплачено 6,6 млн. гривень заборгованих внесків.
За прокурорського реагування 18 посадових осіб фонду понесли дисциплінарну відповідальність, а ще 3 – кримінальну.
Не можу обійти увагою результати роботи щодо захисту прав осіб з обмеженими фізичними можливостями та тих, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Завдяки втручанню органів прокуратури поновлено законні інтереси 300 дітей-інвалідів.
Прокурори опікувалися захистом законних інтересів громадян при притягненні їх до адміністративної відповідальності. Встановлено непоодинокі факти фальсифікації матеріалів адміністративних справ, насамперед органами лісового та водного господарства, захисту прав споживачів. Винні особи понесли заслужену кримінальну відповідальність.
У процесі діяльності щодо захисту фінансово-економічних інтересів держави порушено півтори сотні кримінальних справ, відшкодовано більше 9 млн. гривень.
З метою забезпечення належного наповнення бюджету активізовано правозахисну діяльність у сфері оподаткування. Особливо пильну увагу приділено ефективності державного контролю у цій сфері державної податкової служби.
Прокурорськими перевірками встановлено численні порушення законності в діяльності податкових органів, за прокурорського реагування відповідальність понесли майже 60 податківців, ще стосовно 3-х порушені кримінальні справи, 2 з них уже скеровані до суду.
Завдяки впливу прокурорів поступово скорочується податковий борг. Якщо на початок квітня він перевищував 130 млн. грн., то вже сьогодні складає близько 120 млн. гривень. «
«Є певні результати у сфері земельних правовідносин. За фактами незаконних оборудок із землею порушено 25 кримінальних справ, опротестовано 275 незаконних актів і рішень, до державної і комунальної власності реально повернуто 140 га землі.
Шляхом опротестування незаконних рішень та актів органів влади і місцевого самоврядування попереджено незаконне відчуження ще майже 170 га земель.
При посиленні прокурорського нагляду, правоохоронними органами не допущено незаконного затримання громадян, їх арешту, притягнення до кримінальної відповідальності»
«Однак, хочу відмітити, - зауважив Іван Іванович,- що разом з певними позитивними напрацюваннями ще є низка суттєвих недоліків і прорахунків. Як з’ясувалося, не усі працівники, у тому числі і апарату, виявилися готовими працювати в сучасних умовах.
Не усі керівники структурних підрозділів та прокуратур на місцях зуміли на належному рівні організувати роботу очолюваних колективів, спрямувати їх зусилля на виконання поставлених перед нами сьогодні пріоритетних завдань.»
«На минулій колегії я попереджав, - зазначив прокурор області, - що кожен факт порушення виконавської дисципліни, неналежного виконання службових обов‘язків отримає мою принципову оцінку у формі наказу.
Проблем із дотриманням виконавської та трудової дисципліни остаточно не вирішено. З початку року удвічі зросла кількість працівників прокуратури притягнутих до дисциплінарної відповідальності, ще більше 130 не отримали преміальних виплат або отримали у значно нижчому розмірі.
«Основним критерієм оцінки роботи прокуратур районного рівня є стан законності у відповідних регіонах, ефективність вирішення найбільш гострих соціальних та економічних проблем, протидії злочинності
Криміногенна ситуація залишається досить напруженою. У половині районів реалізованими заходами координаційного та наглядового характеру темпи зростання рівня злочинності уповільнити не вдалося.
Особливо складна ситуація у Бучацькому, Борщівському, Заліщицькому, Монастириському районах та обласному центрі, де кількість зареєстрованих злочинів зросла від 15% до майже 40%.
Серйозне занепокоєння викликає зростання кількості злочинних посягань на життя і здоров’я громадян. Майже удвічі більше вчинено умисних вбивств, на чверть – тяжких тілесних ушкоджень.
Зростає число розбійних нападів і пограбувань. Найбільше їх скоюється в обласному центрі.
Не спрацьовує система профілактики правопорушень. Як результат, маємо зростання більше ніж на третину групової злочинності. З цих же підстав, у кожному другому районі не зменшується число суспільно-небезпечних діянь, скоєних у стані сп‘яніння, на вулицях, у громадських місцях та особами, які їх раніше скоювали.
Турбує складна криміногенна ситуація у молодіжному середовищі.
Кількість злочинів, вчинених неповнолітніми зросла на 77%, у Бережанському, Борщівському, Заліщицькому, Чортківському районах - удвічі, а Монастириському - утричі.
Кожен третій підліток, який вчинив злочин – учень загальноосвітньої школи або професійно-технічного закладу.
Втричі більше дітей скоїли злочини у стані сп’яніння.
При споглядацькій позиції окремих прокурорів, заслуговує критичної оцінки стан протидії правоохоронних органів злочинам у сфері незаконного обігу наркотиків, особливо їх збуту.
Безпідставно знижено наступальність протидії злочинам у сфері господарської діяльності.
В Бережанському і Підгаєцькому районах два роки поспіль не виявлено жодного факту хабарництва. Така ж ситуація у транспортному регіоні.»
«Особисто для мене цілком зрозуміло, - підсумував керівник відомства, -- що значна частина тих порушень і недоліків, які озвучуються нами сьогодні, зумовлені грубими прорахунками в кадровій роботі
Вимоги до роботи з кадрами залишаються незмінними і першочергової уваги всіх керівників вимагає профілактично-виховна робота з особовим складом, про що я особисто наголошую при кожній зустрічі з Вами, під час виїздів на місця. І що ми маємо? —риторично запитав у підлеглих прокурор області, - Не встигла Генеральна прокуратура підвести підсумки роботи та позитивно відзначити нашу область у числі тих, де працівниками ганебних вчинків не скоєно, як «результат» не примусив себе довго чекати – за отримання (не мало, не багато) 3 тис. доларів хабара затримано слідчого прокуратури Підволочиського району за прийняття на користь обвинуваченого відповідного процесуального рішення у кримінальній справі.»
Рішенням колегії розроблено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи на основних напрямах прокурорсько-слідчої діяльності, на усунення недоліків та прорахунків, які мали місце впродовж попереднього періоду, на зміцнення законності та правопорядку в регіоні, - повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:48, 1 травня
36
12:02, Вчора
85
15:45, 1 травня
14
12:13, 1 травня
25
live comments feed...