Іноземні інструктори вчитимуть тернопільських військових рятуватись у разі поранення

Активісти тернопільського осередку ВО «Автомайдан» приєдналися до ініціативи одеських колег та організували приїзд 18 інструкторів PatriotDefence на Яворівський полігон, що на Львівщині. Два з них, до речі – інструктори НАТО. 

Протягом 8 днів вони навчатимуть 800 бійців тактичній медицині за курсом «Бойовий рятувальник» та 30 інструкторів за цим курсом для армії України. Всім, хто пройде курс та вирушатиме в зону АТО, видаватимуть сучасні аптечки IFAK. Вартість кожної – близько 100 доларів США.

PatriotDefence («Захист патріотів») – це гуманітарна ініціатива всесвітнього конгресу українців. В його рамках інструктори, в т. ч іноземні, навчають наших бійців тактичній медицині. Йдеться про надання первинної долікарської допомоги на полі бою будь-якими доступними засобами, причому як собі, так і своєму товаришу. Та грамотна евакуація пораненого із зони обстрілу.
- Наше завдання – надати 10 тис. індивідуальних аптечок патріотам, які вже перебувають на лінії фронту, або готуються до відправлення у зону бойових дій, - пояснили інструктори. - Також – провести для них тренінги з тактичної медицини. Крім того, ми навчаємо тренерів та медиків, які надалі поширюватимуть знання серед бійців.

Міжнародний досвід доводить, що на полі бою, у випадку поранення, у 60% бійці гинуть через критичну втрату крові, у 30% випадків – через пневматоракс. Причиною ще у 10% смертей стає блокування дихальних шляхів.

Ліквідація цих проблем за допомогою знань і спецаптечки допоможе суттєво знизити втрати серед бійців.

Довідка
Сучасна аптечка IFAK – це невелика за розміром сумка, яка містить:
1. Джгут САТ (Combat Application Tourniquet)
2. Спеціальний пластир для поранень у груди
3. Гемостатичний бинт (QuickClot)
4. Медичні ножиці
5. Назофарингеальна трубка
6. Перев’язочний пакет (Israeli bandage)
7. Голка для застосування при пневматораксі
8. Обезболюючі, протизапальні, антибіотики.

Тернопільські автомайданівці іноземні інструктори військові
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі