Чому на Тернопільщині педагоги отримують різну зарплату з’ясовуватиме прокуратура

Голова Тернопільської облради Василь Хомінець звернувся в прокуратуру області з порханням розібратися із подіями, про які повідомили учора учасники громадських зборів освітян щодо неправочинних дій певних посадових осіб.

Про які саме неправомірні дії йдеться прес-служба облради не уточнює.

Відомо лиш, що учора педагоги 5-ти районів провели пікет ОДА, протестуючи проти того, що вони не отримують 20-відсоткову надбавку до зарплати, тоді як іншим вчителям області ці кошти виплачують, що створює нерівні умови оплати праці.

«Безперечно, я підтримую і педагогів області, і бібліотекарів. Переконаний - люди мають отримувати заробітну плату, яку їм гарантує Конституція України. Тому я звертаюся до голови Верховної Ради України Олександра Турчинова внести у порядок денний засідання ВРУ, що відбудеться 7 жовтня, проект постанови, яка рекомендує Кабінету Міністрів України скасувати постанову від 25 березня 2014 року №88 та вжити невідкладних заходів щодо становлення належних умов оплати праці та виплати надбавок педагогічним працівникам», – повідомив голова облради.

Принагідно він закликав працівників місцевої влади, правоохоронних та фіскальних органів провести детінізацію економіки, щоб наповнити місцеві бюджети.

Загалом Тернопільщині для виплати зарплати освітянам бракує 22,2 млн грн. Про це учора під час зустрічі з педагогами, які прийшли пікетувати облдержадміністрацію, сказав голова ОДА Олег Сиротюк.

«Станом на вересень додаткова потреба коштів на заробітну плату в сфері освіти складала 22,2 мільйони і стосувалася 6 районів, незважаючи на проведення заходів з дотримання жорсткого режиму економії коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни», – повідомив голова ОДА.

 

Хомінець педагоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі