
20:55, 8 липня 2011 р.
Діти політиків розізлили суспільство
Обурення, яке викликала в українському суспільстві бійка, спровокована сином депутата, змусило чи не вперше відреагувати президента Віктора Януковича на поведінку дітей високопосадовців.
Вчинок депутата лунгаської міськради від Партії Регіонів Романа Ландіка, чиї батько і дядько є депутатами Вероховної Ради, викликав вибух крайнього незадоволення в засобах масової інформації та на форумах в інтернеті.
Як стверджують очевидці, він жорстоко побив дівчину в місцевому ресторані у відповідь на відмову провести час разом з ним. Інцидент, у ході якого схожий на Романа Ландіка чоловік б'є і тягає за волосся по залу ресторану молоду дівчину, зафіксували камери спостереження. Попри заперечення вини вини Романа з боку родини Ландіків, проти нападника порушили справу, а Віктора Януковича попросили дати свою оцінку діям членів його політичної команди.
Янукович: "ганьба!"
"Тут є моральний бік питання, який не вписується в жодні рамки. Це, як кажуть шановні колеги з першого ряду, "ганьба" цьому мужику, який піднімає руку на жінку", - сказав президент, відповідаючи на запитання журналістів в Українському домі.

Віктор Янукович
Віктор Янукович обіцяє швидке розслідування
Віктор Янукович пообіцяв, що карну справу, яка перебуває на контролі Генеральної прокуратури, розслідують швидко, і Роману Ландіку "доведеться за це відповідати".
Втім, сам Ландік-молодший вважає себе радше потерпілим, а не винним:
"Мене намагають оббрехати, дати неправдиву інформацію. Я викликав міліцію, тому що людина била посуд, а тепер мене намагаються оббрехати, що я наче когось побив. Ну зрозумійте мене - людина мені в доньки годиться, а що мені було робити", - сказав Роман Ландік "5 каналові". За словами депутата, те відео - змонтоване.
Лікарі кажуть, що 20-ти річна дівчина після інциденту опинилася в неврологічному відділенні із закритою черепно-мозковою травмою і струсом мозку. Факт побиття підтвердили луганські правоохоронці. Як пишуть очевидці, палату потерпілої охороняють бійці спецпідрозділу "Грифон" і не дозволяють журналістам спілкуватися з нею.
"Мій син - святий"
Підвищений інтерес з боку медіа ще напередоні виступу президента змушував різко реагувати батька луганського депутата - парламентаря Володимира Ландика. На журналістів, які пишуть про бійку за участі його сина, він обіцяв подати позов до суду, а саму ситуацію коментувати відмовлявся:

Володимир Ландік
В. Ландік: мій син - святий
"Ви продажні, брехливі ЗМІ. Мій син святий!" - цитує парламентаря "Сегодня". Хоча згодом він сказав: "якщо винен - буде відповідати".
Дядько Романа Ландіка - також депутат парламенту від Партії Регіонів. За словами президента Віктора Януковича, він дуже хвилюється через те, що сталося. На прохання Бі-Бі-Сі прокоментувати подію і оцінки президента, Валентин Ландик у дещо грубій формі відповів:
"Вам приємно ставити мені це запитання? Мені не приємно, але кожен несе свій хрест. Я - дядько, хіба мені це все приємно? Напевно, мені трішки неприємно, хоча кожен відповідає за свої вчинки".
Сімейні цінності
Роздратування Ландіків можна пояснти тим, що це все ж стосується справ їхньої родини, до того ж - Роман Ландік лише у травні одружився.
Віктор Янукович і сам дуже чутливо реагує на речі, які стосуються його близьких. Під час прес-конференції 8 липня він сказав, що йому не соромно за свого сина Віктора - депутата Верховної Ради, відповідаючи на запитання, чи може він вплинути на сина, щоб той не порушував Конституцію і не голосував у парламенті за інших народних депутатів.

Янукович-молодший
Янукович-молодший привернув увагу преси участю в перегонах позашляховиків
"А коли дітей втягують у той оборот, у який Ви намагаєтесь втягнути моїх дітей, мою сім’ю… Ви ще моїх онуків… Старшому онуку вже 11 років... Давайте, поганяйтеся ще за ним", - сказав президент. На підвищених тонах відповідав на запитання про свого сина і попередній президент Віктор Ющенко.
Але випадок із Романом Ландіком зокрема, і діти українських посадовців взагалі, можливо, не викликали б стільки інтересу з боку суспільства, якби цьому не передувала ціла низка різних подій за участі "іменитої" молоді.
У 2007 році колишній пасинок олігарха Дмитра Фірташа намагався втекти до Ізраїлю, будучи на підписці про невиїзд на час розслідування дорожньо-транспортної пригоди за його участю, внаслідок якої загинули двоє людей.
Два тижні тому журналіст Дмитро Гнап у блозі на "Українській правді" написав про ДТП, в якій помічниця київського судді, керуючи автомобілем, нібито збила насмерть випадкову перехожу, але її навіть не затримали.
Також преса розповідає про те, як вночі 7 липня в Одесі екс-депутат облради, син голови Апеляційного суду Києва 24-річний Дмитро Чернушенко і його подруга, що представилася суддею з Києва, нібито побилисяз охороною нічного клубу.
"Синки суддів, чиновників і депутатів поводяться в Аркадії, як останні хами. Плюють навіть на міліцію. Можуть побити будь-кого - все одно їх відпустять", - "ТСН" цитує правоохоронця, який побажав зберегти анонімність.
У 2009 році суд звільнив за амністією двох синів судді Апеляційного суду Рівненської області, які до смерті побили людину.
ВІП-імунітет
Якщо Роман Ландік понесе відповідальність, ця справа через посилений контроль преси може стати унікальною. Досі більшість подібних випадків об'єднувало те, що суд або не знаходив складу злочину у діях тих, хто викликав народне обурення, або справи так-званих "дітей-мажорів" взагалі не розглядали.
Журналіст Євген Іхельзон пише, що загалом у суспільстві поменшало насильства, але уникнення відповідальності - не рідкість:
"Діти багатих батьків і самі батьки і решта мажорів у нашій державі можуть ухилитися від покарання не лише тому, що належать до правлячої партії. Точно так само і опозиціонери можуть "відмазатися" і "відмазати" своїх дітей".
Пояснення такої ситуації журналіст бачить у потребі реформування правоохоронної і судової галузей, аби подолати корупцію в них. Дехто також вважає, що поки це станеться, на зміну правосуддю може прийти народний гнів.

Кость Матвієнко
Кость Матвієнко говорить про різні спільноти
Але аналітик із центру "Гардарика" Кость Матвієнко не вважає, що всі ці обставини спричинять соціальний вибух, бо суспільство, за його словами, не перетворилося на об'єкт впливу.
"Насправді, не лише високопосадовці, а будь-які люди, які мають родинні, бізнесові, чи особисті зв'язки в правоохоронних органах, вже є зовсім іншою спільнотою, ніж громадяни, які лишаються беззахисними перед правоохоронними органами", - сказав Кость Матвієнко Бі-Бі-Сі.
"Як ви думаєте, скільки в цей день у барах Луганської області сталося бійок? Ми побачили лише одну, а якщо взяти всю Україну? Таких побутових конфліктів відбувається безліч. Саме фокусування уваги на справах високопосадовців зумовлене політтехнологіями", - вважає експерт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:04, 2 травня
09:40, 9 травня
16:05, 30 квітня
12:05, 2 травня
11:55, Вчора
live comments feed...