• Головна
  • Тернопільські дороги не найгірші!
Буває і гірше!
08:42, 21 липня 2011 р.

Тернопільські дороги не найгірші!

Буває і гірше!

За двадцять років на українських дорогах загинули 137 тисяч людей. Але тернопільські дороги - далеко не найнебезпечніші.  Але й в число найбільш безпечних не потрапили, на відміну від івано-франківських та волинських.
Складено рейтинг українських регіонів з безпеки дорожнього руху. За аналізом Weekly.ua найнебезпечніші для їзди регіони - Житомирська, Чернігівська та Київська області.

За головний показник дослідники брали відношення кількості загиблих у ДТП за 2010 рік до загальної кількості офіційно зареєстрованих в області або місті транспортних засобів станом на 1 січня 2011 року.

Лідером антирейтингу за кількістю загиблих в ДТП на 100 тисяч автомобілів стала Житомирська область (100,9 осіб).

Це зумовлені також великою інтенсивністю транзитних транспортних потоків в напрямку Києва та близбкістю до північного кордону країни.

Додатковий фактор ризику  - відсутність в огороджень на чисельних сільських дорогах. В темний період доби багато ДТП стається саме тому, що на дорогу раптово вибігає людина.

25% усіх ДТП стається в Києві, але рівень смертності на столичних дорогах майже дуже низька: 25 загиблих на 100 тисяч авто. Такий парадокс пояснюється перевантаженістю доріг і, як наслідок, низькою швидкістю руху автівок.

Донеччина (442 загиблих за 2010 р.) та Дніпропетровщина - лідери за абсолютною кількістю загиблих і поранених у ДТП. Але там зареєстровано більше транспорту, і частішими є дрібні аварії, тому ці області опинилися внизу рейтингу.
Найбільш безпечні дороги за всіма показниками в двох західноукраїнських областях: Волинській та Івано-Франківській.

Weekly.ua також  проаналізував стан  доріг:дорожню обстановку в кожному регіоні за кількістю дорожніх ям, наявності необхідних дорожніх покажчиків і розмітки.

Згідно з підрахунками, загальна площа ям на дорогах становить 11 млн кв. м., найбільш проблемною виявилася Запорізька область (4299100 кв. км), там багато доріг знаходяться на балансі селищ і сіл, а в місцевих бюджетах немає коштів на переукладання асфальту. А Харківщина очолює рейтинг за протяжністю доріг без розмітки (5893,2 км).

А тим часом кожних 5 хвилин дорогах України відбувається 2 ДТП, у 20% ДТП потерпає людина, а кожних 2 години хтось гине...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...