• Головна
  • Наприкінці листопада до Тернополя завітає міжнародний мандрівний кінофестиваль «Docudays»
16:30, 10 листопада 2014 р.

Наприкінці листопада до Тернополя завітає міжнародний мандрівний кінофестиваль «Docudays»

Фільмом “Євромайдан. Чорновий монтаж.” відкрили на Тернопільщині міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA-2014. Південними районами області документальні фільми подорожуватимуть півтори місяці. У Тернопіль Docudays завітає наприкінці листопада.

Покази документальних фільмів про права людини окрім Тернополя охоплять Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Монастириський і Чортківський райони. Подорож документалок фестивалю Docudays UA-2014 півднем Тернопільщини організовує екологічна громадська організація Зелений світ. Намір у організаторів – аби сучасне якісне документальне кіно побачило якомога більше людей.

- Мені б дуже хотілось збирати аудиторію в тих селах, в яких відчувається голод до інформації, до культурного життя. Можливо це не так відчутно в обласному центрі, особливо в молодіжному середовищі. Тернопіль таки живе активним культурним життям. А в тих селах, в яких закрилася школа, в яких немає жодного бізнесу, в яких от так відчувається цей настрій безнадії, дуже б хотілось щоби люди прийшли і подивились ці сюжети. Побачили як в різних країнах світу люди намагаються відстоювати свою людську гідність, – розповідає тв4 виконавчий директор ЕГО “Зелений Світ” Олександр Степаненко.

Показують фільм “Євромайдан. Чорновий монтаж” – документальну хроніку трьох місяців Революції Гідності. Це кіно поєднало матеріали багатьох молодих документалістів, які фіксували і будні Євромайдану і найдраматичніші події. Також глядачі фестивалю побачать: останню роботу французького режисера Ален де Альо «Вітаємо на Фукушімі», фільм авторської групи з Австрії та Ізраїлю «Путінські ігри», стрічку Сергія Лисенка «Амосов – сторіччя» та багато інших.

- Я сам не знаю єдиноправильних висновків стосовно якогось окремого сюжету. Але важливо, щоб люди обмінювались думками, щоб вони не втрачали навичок спілкування довкола оцих важливих тем – поваги до людського права і людської гідності. І щоб ця дискусія продовжувалася в їхніх сім’ях, в їхніх колективах. Щоб ті літні люди і та молодь оцей меседж Майдану, що ми розвиваємось для того, щоб змінитися, ми хочемо стати повноправною європейською країною – що для того нам потрібно в нашому світогляді, в наших практиках, в нашій освіті. Сподіваємося що це спрацює, – каже Олександр Степаненко.

Покази документального кіно з прав людини Docudays UA безумовно матимуть успіх у аудиторії, впевнений Олександр Степаненко, адже документалки сильніші, ніж художнє ігрове кіно.

- Якщо це, на приклад, романтичний сюжет, то інколи це таке спрощення, солодке чи щось таке пряне, припудрене, штучно красиве. От я гадав би, що взагалі ігрове кіно – це солодка страва, так, а документальне кіно, яке вчить не боятися реальності, бачити реальність такою яка вона є – це та вода, яка потрібна для нормального життя, щоб ми сприймали світ таким, яким він є. З його ризиками, з його проблемами, розуміли, в якому світі ми живемо, на скільки він динамічний, на скільки він вимагає від українського суспільства бути мобілізованим, щоб стати його органічною часткою, – каже Олександр Степаненко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #кінофестиваль Docudays #права людини
Оголошення
live comments feed...