• Головна
  • У Тернополі по-новому нараховують субсидію
16:30, 11 листопада 2014 р.

У Тернополі по-новому нараховують субсидію

У Тернополі суттєво зросла кількість людей, які отримують субсидії. Правом на пільгу уже скористалось близько 4 тисяч городян. Це більше, аніж минулого року, бо суттєво зросли тарифи на комунальні послуги, пояснюють в управлінні соціальної політики. Заяви приймають і надалі.

Документи на субсидію почали приймати з початком опалювального сезону. Зараз її нараховують по-новому. Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів ще у серпні. Зараз діють нові соціальні нормативи користування комунальними послугами, соціальні норми житла, а також новий спосіб розрахунку розміру субсидії.

- Соціальні нормативи життя збільшилися і це дуже добре, бо субсидія буде більша, а от нормативи користування житлово-комунальними послугами зменшилися. Наприклад, на газ, на воду гарячу і холодну, то приблизно у два рази. На електричну енергію нормативи збільшилися. Урядова постанова передбачила коригуючі коефіцієнти. Для приватних будинків – 1,1, а для багатоквартирних будинків – 0,5, – розповідає тв4 в.о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

В управлінні соціальної політики кажуть: через зміни у нарахуванні субсидії більше людей матимуть право отримати допомогу. Окрім цього скориститатися можна ще однією пільгою: компенсацією на комунальні послуги.

- Право на компенсацію мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід на сім’ю за попередніх шість місяців не перевищує прожиткового мінімуму. Після цього розраховується компенсація. Вона розраховується, як різниця між нарахованими комунальними послугами до підвищення цін і після підвищення цін. Різниця – це і є компенсація. Ця допомога призначається за мінусом призначених субсидій та інших пільг, – каже Володимир Сулима.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #субсидія

Коментарі

ТОП новини
"Долар зробить те, чого від нього найменше чекали": експерти сказали, чого чекати українцям в обмінниках від курсу валют
"Шалений снігопад засипле ці області вже завтра, лютий мороз суне в цей регіон України": синоптики про холоднечу
"41 500 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують на вакансії українців, яким потрібна робота
"Страшний снігопад суне в ці області України, синоптики сказали про мороз і полярні процеси": експерти про сніг і холод
Оголошення
live comments feed...