• Головна
  • Які питання обговорювали депутати на сесії Тернопільської обласної ради?
09:00, 12 листопада 2014 р.

Які питання обговорювали депутати на сесії Тернопільської обласної ради?

Про хід опалювального сезону, узаконення роботи кар’єрів, гроші, недобудови та інші господарські питання говорили на пленарному засіданні 51-ої сесії депутати Тернопільської обласної ради.

Зокрема, народні обранці дали дозвіл на користування надрами кільком приватним підприємствам, звернулись до Кабміну щодо передачі недобудованої обласної бібліотеки у спільну власність територіальних громад області, внесли зміни до обласного бюджету на 2014-й рік.  В порядку денному – більше 40 питань. Розглянути їх на одному засіданні депутати не встигли. Продовжити планують 20 листопада. 

Перейшли за півсотні. 51-шу сесію Тернопільської облради відкрили традиційно гімном (13) та хвилиною мовчання вшанували пам’ять депутата Леоніда Ковальчука і загиблих в АТО українських воїнів. Далі нагородили переможців першої спортивно-патріотичної спартакіади “Краще спортивне село Тернопільщини”. Такими стали Нижчі Луб’янки Збаразького району, Горинка Кременецького та Біла Чортківського району.

В порядку денному сесії – майже 40 питань, ще кілька додали. Проте перш, ніж за них взялись, слухали голову облдержадміністрації та звіти чиновників про актуальне і наболіле цьогоріч – хід опалювального сезону. Ті кажуть, до нього готові на 100%в і поки все гладко. Кілька з розглянутих питань – на одну тематику, про надання дозволів на користуваннями надрами. Проблема нелегальної роботи кар’єрів в області – гостра.

- За 13-й рік відбулося скорочення зайнятості в галузі надрокористування, разом з тим зросло виробництво будівельних матеріалів. Тобто за 12-13 роки вся ця галузь пішла максимально в тінь, – розповів тв4 депутат Тернопільської облради Леонід Бицюра.

Чиновники запевняють, роблять все, щоб виявити нелегальні копальні та узаконити їх діяльність. 17 пакетів документів від таких підприємців вже відправили на розгляд до столиці, 13 чекають погодження Тернопільської облради. Відстоювати пиватне підприємство, яке хоче розробляти родовище цегельної сировини у його селі, на сесію прийшов сільський голова Росохача Чортківського району.

- Це не є пісок, щебінь. Це звичайна глина, яку використовує цегельний завод. Тому прошу підтримати рішення.

Чоловік запевняє, підприємець допомогти селу жодного разу не відмовився і зобов’язався розчистити снігу на 5 тисяч гривень. Таких аргументів вистачило не всім депутатам. Голосування провалили і поділились на два фронти.

- Особисто на мою думку, це дуже мало грошей на один квартал. Тим більше бульдозер, самі розумієте. Якщо би він сказав, вікна, то можемо дати, то… – вважає депутат Тернопільської облради Тарас Бас.

- Ви хочете того підприємця взагалі осідлати, щоб він все тягнув, що люди не допрацьовують, що держава не робить? Та вони так ніколи не будуть розвиватись і не буде ніколи толку. Де ви знаєте, 5 тисяч мало чи багато?.. Потрібно всім дати дозвіл, хай працюють легально, – каже депутат Тернопільської облради Василь Мартиннюк.

Зрештою вирішили: “за” громада, сільська і районна ради, то й обласна не проти. За таким самим принципом дозволи надали ще кільком підприємствам у селі Кривче Борщівського району, Мишковичах Тернопільського району та у Тернополі.

Крім цього депутати розглянули ряд господарських питань, звернулись до Кабміну щодо передачі недобудованої обласної бібліотеки у спільну власність територіальних громад області та внесли зміни до обласного бюджету. Розглянути усі питання порядку денного на одному засіданні депутати не встигли. Продовжити планують 20 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #сесія облради
Оголошення
live comments feed...