• Головна
  • Як тернополяни можуть розпізнати волонтерів-шахраїв?
20:30, 14 листопада 2014 р.

Як тернополяни можуть розпізнати волонтерів-шахраїв?

Тернополян просять остерігатись підозрілих волонтерів, які збирають кошти на потреби армії чи бійців в АТО.

Аби не стати жертвою волонтерів-шахраїв представники громадських організацій радять перевіряти посвідчення, звертати увагу на мокрі печатки на документах та скриньки у, які збирають кошти.

Представники "Правого сектору" запевняють, що їхні волонтери збирають кошти у "Новусі" та "Сільпо" у прозорі опломбовані скриньки з емблемою "Добровольчого корпусу України".

- Наші волонтери збирають кошти виключно на Добровольчий корпус і в кожного з них є листи з підписом Василя Лабайчука та мокрою печаткою, - говорить керівник міської організації "Правий сектор" Катерина Бойко. - Також є єдиний рахунок "Добровольчого корпусу Укрїани" та рахунок Василя Лабайчука, на які можна перераховувати кошти.

За словами пані Катерини, збір коштів проводять ще на офісі "Правого сектору", де видають касовий ордер.

- У нас був неприємний випадок із керівником групи "Дмитро Ярош - Україна понад усе!", - каже Катерина Бойко. - У нього був відкритий рахунок, на який люди перераховували кошти для потреб добровольців і було виявлено, що частина коштів з цього рахунку зникла. Ця людина почала "віднєкуватись", що він тут ні до чого, але факт залишається фактом.

Тому представники "Правого сектору" закликають тернополян обережно ставитись до підозрілих волонтерів та повідомляти їм про порушення зі сторони волонтерів "Правого сектору".

Перевіряти волонтерів просить і представник "Самоборони Майдану Тернопільщини" Лілія Мусіхіна.

- Усі наші волонтери ходять у формі з жовтими скриньками. Ті люди, які вже довший час з нами і перевірені - мають посвідчення від організації, - каже Лілія. - Інші мають тимчасові паперові посвідчення, на яких зазначено на який термін вони дійсні. Також вказаний контактний номер особи, яка відповідає за того чи іншого волонтера.

Тобто в разі порушення, люди можуть зателефонувати за цим номером і повідомити про інцидент, пояснює Лілія Мусіхіна. Усі волонтери "Самооборони" мають обов'язкові листи від організації, в яких вказано, що кошти збирають дійсно потреби бійців, пише 20 хвилин

- Ми постійно виставляємо звіти про витрати в соцмережах, - каже жінка. - І періодично перевіряємо наших волонтерів. Люди, які ведуть себе невідповідно в наших рядах не затримуються. Нещодавно я особисто вигнала кількох людей за невідповідну поведінку.

Волонтери від "Самооборони Майдану Тернопільщини" збирають кошти в районі "Центру", у ТЦ "Орнава" та в "Сільпо" на масиві "Дружба". За словами пані Лілії, якщо хтось бачить порушення або підозрілість з боку волонтерів, може звертатись в штаб "Самооборони".

Волонтери від "Логістичного складу допомоги бійцям АТО" по місту кошти не збирють, запевняють на складі.

- Наші банки стоять лише і великих супермаркетах, - кажуть волонтери складу. - Кожна з них прономерована та має печатку "Ради бізнесу Тернопілля". Наші волонтери з банками можуть збирати кошти лише на концертах. Останній такий був у філармонії.

Довідка

Штаб "Самооборони Майдану Тернопільщини" розміщений за адресою вул. Грушевського, 1. Номер гарячої лінії - 068-705-88-04.

Штаб "Правого сектору" розміщений за адресою бул. Шевченка 23. каб. 42. Контактний телефон - 068-681-66-53. Для надання фінансової допомоги "Добровольчого корпусу"  – номер картки Приват-банку: 4149 4378 3335 0315.

Адреса "Логістичного складу допомоги бійцям АТО": вул. Збаразька, 16

(Гуртовня "Галант", склад №4). Контактний номер - 098-487-91-52 та (0352) 52-77-07.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #розпізнати волонтерів-шахраїв
Останні новини
Оголошення
live comments feed...