• Головна
  • До уваги тернополян: як не стати жертвою кишкових інфекцій
20:00, 26 липня 2011 р.

До уваги тернополян: як не стати жертвою кишкових інфекцій

Через високу температуру повітря продукти харчування чи готові страви влітку псуються значно швидше, ніж в холодні пори року. Відтак зростає і небезпека заразитись кишковими інфекціями.

Причиною може стати не лише власна недбалість чи неякісні продукти, а й недобросовісність виробників готових страв у супермаркетах чи персоналу закладів громадського харчування. Як обрати для себе здорові харчі в теплу пору року і не постраждати від кишкових інфекцій, дізнавалась журналістка "TV-4" Ольга Савуляк.

М'ясо, риба та молоко - продукти смачні та корисні в будь-яку пору року, але швидко псуються влітку. При високій температурі повітря, вони можуть легко стати джерелом небезпечних кишкових інфекцій.

Медики вкотре наголошують: основний спосіб вберегтись - вживати лише свіжі та якісні продукти, добре мити овочі та фрукти і правильно та недовго зберігати їжу в холодильнику. Після такого зберігання - обов'язково перекип'ятити чи розігріти страви. Салати, заправлені сметаною чи майонезом, варто їсти одразу.

"Літом знову ж таки швидкопсувні продукти, які готуються в закладах громадського харчування, я маю на увазі комбіновані салати в першу чергу, особливо з використанням майонезу, якоїсь творожної маси. Вони надзвичайно швидко псуються і небезпечні. Якщо була порушена технологія приготування даної страви, то ми маємо вірогідність швидкого розвитку мікроорганізмів", - розповідає Юрій ДЕМЕНТЬЄВ, завідувач відділення гігієни харчування Тернопільської обласної санепідстанції.

Аби мікроорганізми не потрапили до готової їжі, фахівці радять використовувати окремі кухонні дошки та ножі для нарізання готових страв чи м'ясних виробів і сировини, з якої будете готувати. Та особливо обережним слід бути, коли їсте в закладах громадського харчування. До того ж тепле літо - пора весіль та інших святкувань. На таких подіях страв зазвичай багато і, очевидно, не всі вони щойно приготовані.

Дуже обережно на якихось заходах ми відносимось до використання грибів. Якщо це гриби шампіньйони, закуплені на ринку, або в торгівельній мережі - питань нема, але якщо це якісь гриби,які принесені замовниками з дому - дуже треба бути обережними.

Хоча останні кілька років масових отруєнь в закладах громадського харчування на Тернопільщині не було, медики радять не втрачати пильності і нагадують: неприємні наслідки можуть викликати навіть доброякісні продукти, якщо ними переїдатись. Не варто зловживати влітку й газованими напоями.Особливо не рекомендовано газовані напої дітям та людям з хронічними захворюваннями. Вони взагалі є шкідливими, тому що дають велику нагрузку, особливо на підшлункову залозу, особливо напої з цукрозамінниками. Ліпше пити соки, компоти, негазовану питну воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Українці приголомшені тарифами на газ з 1 травня": оприлюднено інформацію від усіх постачальників
"Арктичний холод пре в ці області, прогноз стривожив навіть синоптиків": куди суне мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Тариф на електроенергію з 1 травня оприлюднено": хто з українців платитиме на 60% менше, а кого приголомшить ціна?
"Несамовитий холод суне в ці області, навіть синоптики насторожені прогнозом": де буде мороз у -22 градуси, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...