• Головна
  • На Тернопільщині планують провести вишколи домедичної допомоги для усіх категорій населення
17:00, 24 листопада 2014 р.

На Тернопільщині планують провести вишколи домедичної допомоги для усіх категорій населення

Вишколи з надання домедичної допомоги для мешканців Тернопільщини хочуть організувати в області. Таку ідею Тернопільської обласної державної адміністрації підтримала ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги».

Про реалізацію задуму йшлося під час зустрічі заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леоніда Бицюри з головою ВГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», кандидатом медичних наук, докторантом кафедри медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, інструктором Європейської Ради Реанімації Віталієм Крилюком та завідувачем кафедри медицини катастроф з курсом військової підготовки Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського Арсеном Гудимою.

Як зазначив Леонід Бицюра, з 14 по 16 листопада на Тернопільщині успішно проведено Всеукраїнський–збір вишкіл медиків-волонтерів з різних областей України. Його учасники на «умовному» полі бою відпрацьовували практичні навики. Це і надання першої домедичної допомоги, і організація надання медичної допомоги у надзвичайних, екстрених ситуаціях, при введенні військового стану та під час масових заходів; і забезпечення керування в разі необхідності мобільними медичними пунктами, управління та координація медичною службою на полі бою та багато інших. Учасники вишколу отримали сертифікати. Тернопільщина може стати пілотною областю у цій галузі.

«Ми побачили переваги таких навчань, - наголосив Леонід Олексійович. – Тому хочемо провести вишколи для різних категорій населення, насамперед для школярів і студентів. Адже розуміємо, що у сьогоднішніх умовах знання, вміння, а особливо практичні навички у галузі надання домедичної і першої неваідкладної допомоги, потрібні, як ніколи».

За словами заступника, згідно вимог, серед 10 людей має бути хоча б один представник, який має сертифікат і вміє надати першу домедичну допомогу. Але для того, щоб на Тернопільщині ця вимога дотримувалася, потрібно докласти ще чимало зусиль. Проводити навчання є де - навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, який розміщений у смт. Дружба Теребовлянського району.

Голова ГО «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», Віталій Крилюк зазначив, що їхня громадська організація має значні напрацювання у галузі підготовки сертифікованих інструкторів. Зокрема,за сприяння організації, за останні три роки вишколи з надання домедичної допомоги пройшли близько 6 тисяч осіб з різних областей України. Тому ініціативу щодо залучення представників Тернопільщини до таких вишколів підтримують.

Наразі триває підготовка комплексу вишколів, які б охопили різні категорії населення області. Над цим працюють структурні підрозділи облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #вишколи домедичної допомоги

Коментарі

Оголошення
live comments feed...