• Головна
  • Чому на Тернопільщині вдвічі більше бідних людей, ніж в середньому в Україні
11:00, 29 листопада 2014 р.

Чому на Тернопільщині вдвічі більше бідних людей, ніж в середньому в Україні

Реальна зарплата в Україні за офіційними статистичними даними, за січень-жовтень цього року зменшилась на 4%, порівняно з таким же періодом минулого року. За півроку різко збільшився рівень безробіття населення, зріс борг із виплати зарплати.

Загальна криза позначилася і на Тернопільській області. У нас кількість шатних працівників за дев’ять місяців року скоротилася майже на 12 тисяч осіб. Відповідно, рівень безробіття зріс із 9,8%  до 10,5%, без роботи перебуває 50 тисяч людей. Такі дані оприлюднила Тернопільська обласна рада профспілок.

Середня зарплата в області залишається найнижчою в Україні. У вересні цього року 12 тисяч 300 працівників, які  відпрацювали повний місяць, мали зарплату нижче мінімальної. Зростає заборгованість із виплати зарплати, і за офіційними даними становить 9,4 мільйони гривень, тоді як на початку року людям боргували 6,8 мільйонів. У Тернопільській області впродовж багатьох років показник рівня бідності є одним з найвищих у державі. За останніми даними він становить  41,3% проти загальнодержавного 24,5%, пише ЗЗ.

Через ситуацію що склалася у суспільстві загострюється соціальна напруга. Люди почали організовувати масові акції протесту. Профспілки, які певний період утримувалися від критики дій влади тепер також почали діяти. Представники Тернопільської обласної ради профспілок, до якої входять 18 галузей, наголошують, що  рішення Кабміну та органів державної виконавчої влади на місцях не тільки не популярні, а й економічно та соціально невиправдані. Прикладами цього є підвищення цін і тарифів на газ, електроенергію, житлово-комунальні послуги, замороження розмірів державних соціальних стандартів і гарантій, скорочення фінансування соціальних програм, обмеження зарплати бюджетникам і держслужбовцям, введення військового збору. Замість справжніх реформ, спрямованих на викорінення корупції, зменшення обсягів тіньової економіки, Уряд став на шлях «затягування пасків» для простих людей.

Неодноразові звернення профспілок з відповідними вимогами та пропозиціями до представників влади на місцях та в столиці не дали ніяких результатів. Щоб вкотре привернути увагу до соціально-трудових проблем жителів області, представники профспілок проведуть у першій декаді грудня різні масові заходи. Одним із них буде пікетування облдержадміністрації та облради 4 грудня. А крайнім способом вирішення проблем стануть масові страйки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #вдвічі більше бідних людей #ніж в середньому в Україні
Останні новини
ТОП новини
"В Україні ніхто не чекав такої зміни погоди, прогноз приголомшив навіть синоптиків": чи буде мороз у -23 градуси і снігопад
"В Україні видаватимуть тимчасові посвідчення замість паспортів": що відбувається і кого це стосується?
"27 000 грн зарплати на місяць": роботодавці терміново шукають українців, яким потрібна робота
"Шалений успіх, колосальне багатство і кохання мрії": цей знак Зодіаку отримає дарунок долі прямо з 1 березня
Оголошення
live comments feed...