• Головна
  • Про теорему Піфагора для абітурієнтів, міністра і тернополян
08:55, 2 серпня 2011 р.

Про теорему Піфагора для абітурієнтів, міністра і тернополян

Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник не зміг точно пригадати теорему Піфагора, - повідомляє ТСН.

Мова про теорему зайшла у зв'язку з тим, що, за даними Українського центру оцінювання якості освіти, 30% цьогорічних абітурієнтів не змогли правильно її сформулювати ("Сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи").

"Що стосується теореми Піфагора, спробую згадати, хоча більше тридцяти років тому закінчив школу... Сума квадратів катетів дорівнює сумі квадрату гіпотенузи. Але я не впевнений у правильності своєї відповіді", - сказав Табачник.

Нагадаємо, Дмитро Табачник за освітою історик. Навесні 1986 року він закінчив з відзнакою історичний факультет Київського національного університету. Нещодавно Табачник згадував, що вступив до університету лише з третьої спроби. "Міністр тричі вступав до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. І нічого. Не зламався. Я був переможцем олімпіад, але було 24 людини на місце. Я з третього разу вступив і пишаюся тим, що вступав на один і той же факультет", - сказав урядовець.

До речі, з 20 опитаних нами тернополян у віці від 25 до 50 років сформулювати правильно згадану теорему правильно змогли лише 2. Щоправда, ще троє згадали "помічний" віршик : "Піфагарові штани на всі сторони равни", але на цьому знання теорії і закінчувалося.

І всі опитані життєрадісно запевнили, що з моменту закінчення школи теорема Піфагора не згодилася в житті жодного разу. Лише один  сказав, що звертався до теореми Піфагора ще раз, коли пояснював шкільне завдання синові. На тому, що шкільна програма перевантажена зайвими знаннями з різних галузей, наголосили 19 з 20 опитаних тернополян.

Звичайно ж, таке опитування в жодному разі не претендує на соціологічне дослідження. Але, будьмо відверті, що ви думаєте про теорему Піфагора, Фалеса, Ферма, закони Ома і Кулона в шкільній програмі?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"З 1 липня ТЦК шукатиме усюди 4 категорії чоловіків, їх терміново мобілізують у першу чергу": мобілізація та повістки
"Злива і люта гроза сунуть в Україну на тлі несамовитої спеки, дощ литиме на авто майже всюди": куди пре навіжена негода?
Цих людей масово накриють повістки і штрафи від ТЦК, скільки часу залишилося до штрафу: мобілізація з 1 липня, повістки
Двох проросійських попів на Тернопільщині забрали працівники ТЦК: що тепер придумав їх колега (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...