• Головна
  • Про теорему Піфагора для абітурієнтів, міністра і тернополян
08:55, 2 серпня 2011 р.

Про теорему Піфагора для абітурієнтів, міністра і тернополян

Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник не зміг точно пригадати теорему Піфагора, - повідомляє ТСН.

Мова про теорему зайшла у зв'язку з тим, що, за даними Українського центру оцінювання якості освіти, 30% цьогорічних абітурієнтів не змогли правильно її сформулювати ("Сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи").

"Що стосується теореми Піфагора, спробую згадати, хоча більше тридцяти років тому закінчив школу... Сума квадратів катетів дорівнює сумі квадрату гіпотенузи. Але я не впевнений у правильності своєї відповіді", - сказав Табачник.

Нагадаємо, Дмитро Табачник за освітою історик. Навесні 1986 року він закінчив з відзнакою історичний факультет Київського національного університету. Нещодавно Табачник згадував, що вступив до університету лише з третьої спроби. "Міністр тричі вступав до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. І нічого. Не зламався. Я був переможцем олімпіад, але було 24 людини на місце. Я з третього разу вступив і пишаюся тим, що вступав на один і той же факультет", - сказав урядовець.

До речі, з 20 опитаних нами тернополян у віці від 25 до 50 років сформулювати правильно згадану теорему правильно змогли лише 2. Щоправда, ще троє згадали "помічний" віршик : "Піфагарові штани на всі сторони равни", але на цьому знання теорії і закінчувалося.

І всі опитані життєрадісно запевнили, що з моменту закінчення школи теорема Піфагора не згодилася в житті жодного разу. Лише один  сказав, що звертався до теореми Піфагора ще раз, коли пояснював шкільне завдання синові. На тому, що шкільна програма перевантажена зайвими знаннями з різних галузей, наголосили 19 з 20 опитаних тернополян.

Звичайно ж, таке опитування в жодному разі не претендує на соціологічне дослідження. Але, будьмо відверті, що ви думаєте про теорему Піфагора, Фалеса, Ферма, закони Ома і Кулона в шкільній програмі?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
СБУ викрила 18-річного уродженця Тернополя, який пішов воювати в лавах терористів
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
Оголошення
live comments feed...