• Головна
  • Дорожники Тернопільщини не готові до зими?
19:30, 2 грудня 2014 р.

Дорожники Тернопільщини не готові до зими?

Фінансування галузі автомобільних доріг зменшили, відтак через нестачу коштів дорожники не можуть добре підготуватися до утримання автошляхів взимку. Не вистачає і техніки, і працівників, кількість яких останнім часом скоротили.

Фінансування галузі зменшили майже утричі. Це позначається на якості обслуговування доріг, – йшлося на колегії облдержадміністрації. Крім того дорожникам боргують зарплати.

«При фінансуванні 61 мільйон виконано робіт на двісті п’ятдесят мільйонів. Приватні організації вклали кошти з відстроченням в оплаті на невизначений термін. Ми намагалися погасити борги перед «Облавтодором», і ми наразі винні лише п’ятнадцять мільйонів гривень. Це дозволило заплатити зарплату працівникам «Облавтодору», заборгованість нині сягає не чотиримісячного терміна а півторамісячного. Це дозволило зберегти колективи та підготувати господарство до роботи в зимовий період. Погода суха нам сприяє. І на цей час ми заготували протибоксуючі матеріали, це технічна сіль з Артемівська. Тому ми з надію вступили у зимовий період, що все обійдеться без колапсів», – розповідає зз перший заступник начальника служби автомобільних доріг області Петро Вільчинський.

Представники «Облавтодору» кажуть, що їх робота останнім часом дуже ускладнилася. Через заборгованість і блокування рахунків ефективність роботи знижується.

«Якщо брати аналіз виконаних робіт, то така картина. Нам служба автомобільних доріг боргувала великі суми кожного року: за тринадцятий рік – дев’ятнадцять мільйонів, за чотирнадцятий – більше – двадцяти мільйонів. А це ті кошти, за які ми можемо, купувати матеріали, платити зарплати. Є така тенденція як блокування рахунків «Облавтодору», є кредиторська заборгованість за матеріали більше двадцяти мільйонів. Приватні фірми виграли суди і виконавча служба заблокувала наші рахунки. Ми взяли кредит у банку понад шість мільйонів і тільки за відсотки ми заплатили більше мільйона. І ті всі чинники накладаються. Відтак ми були змушені піти на непопулярні методи. Працювали два три дні на тиждень. Я в галузі працюю понад сорок років і ще такої ситуації не було», – каже заступник директора «Облавтодору» Ігор Василюк.

Відтак дорожники з острахом чекають ускладнення погодних умов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дорожники #Тернопільщина #зима

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар сягне психологічної межі, курс валют приголомшить Україну": експерти сказали, чи українцям варто бігти в обмінники
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...