• Головна
  • Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО)
20:00, 3 грудня 2014 р.

Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО)

Центр розвитку водних видів спорту планують відкрити у Тернополі.

«Створення такого центру передбачає обласна програма розвитку водних видів спорту на 2015-2018 роки, - наголосив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Вона уже затверджена розпорядженням голови обласної адміністрації, наразі її потрібно ще затвердити на сесії  Тернопільської обласної ради. На адресу адміністрації надійшло 5 звернень від різних федерацій водних видів спорту щодо проведення змагань  різних рівнів, в тому числі і чемпіонатів світу. За оцінками представників федерацій, тернопільський став – ідеальне місце для проведення таких змагань. Але для цього потрібно створити необхідну інфраструктуру, бо є певні  вимоги щодо тренувальної бази, розміщення учасників».

За словами Леоніда Олексійовича, здорова нація – пріорітет для влади області, тому створення такого центру – це ще один крок до досягнення мети. Навіть у  нелегкий час, коли тривають військові дії на східних теренах країни, потрібно дбати про здорове підростаюче покоління і працювати у цьому напрямку.

Як зазначив директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА Віктор Мацикур, Тернопільщина має всі передумови для розвитку водних видів спорту, насамперед водну арену – став. Тому створення комунальної установи – центру розвитку водних видів спорту, реконструкція веслувального каналу та  розвиток всієї інфраструктури, яка необхідна для  спортивної діяльності, - це першочергові кроки, яких сьогодні вимагає час.

Особливу увагу у програмі розвитку водних видів спорту приділено реконструкції гребного каналу на ставі. Його будівництво почали у 1988 році,  у 1992 році він уже  був готовим на 60 %. Однак ремонтні роботи на каналі так і не завершили.

За словами віце-президента Тернопільської обласної федерації риболовного спорту України, чемпіона світу з риболовного спорту України, тренер Збірної України з риболовного спорту Сергія Кобчака, аналогічний канал є в Білорусі. Навіть будівництво почали тоді ж, коли і в Тернополі. Зараз там канал працює не тільки для спортсменів, але для всіх бажаючих активно  відпочити. Тому досвід сусідів варто переймати.

Великі перспективи покладають на канал представники спортивних федерацій. Як зазначив Президент федерації каное Тернопільщини Віктор Кузяк, Тернопільщина  - це ворота в Європу і саме реконструкція  каналу дасть змогу  розвивати як спортивну, так і туристичну інфраструктуру.

 «Канал  є дуже перспективним, зручним є його розташування, - зазначив Віктор Кузяк. – Проведення різних змагань і чемпіонатів – це фінансовий ресурс, який також може працювати. Думаю, вже за кілька років канал окупиться».

Гребний канал може бути корисним не тільки для змагань, а й для відпочинку, переконаний директор обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Буревісник», голова колегії суддів України з веслування на байдарках і каное, член виконкому Федерації каное України Богдан Балабан.

«Це може бути місце відпочинку і для дітей, і для дорослих,  - зазначив він.  – Тут можна проводити спортивні  табори для дітей і молоді. Як і в європейських країнах, тут можна обладнати тенісні корти, спортивні майданчики, великий спортивний комплекс».

Почесний президент Тернопільської обласної федерації риболовного спорту Любомир Шимків зауважив, що впродовж останніх років представниками федерації для розвитку каналу зроблено чимало. Однак багато роботи ще попереду.

«Тернопільщина уже  зайняла певні позиції не тільки в Україні, а й на міжнародній арені, щодо проведення змагань і чемпіонатів, - констатував він. – Зараз потрібно зробити все, щоб зберегти цей статус».

За словами заступника голови облдержадміністрації Леоніда Бицюри, якщо обласна програма буде прийнята, то вже у 2015 році розпочнуться роботи на гребному каналі, зокрема будівництво центру водних видів спорту. На території буде підведено електроенергію, газопостачання, каналізацію, влаштовано доріжку довжиною  1,5 км з твердим покриттям паралельно до  каналу. У перспективі – спорудження судівської вишки, прес-центру, спортивних майданчиків, автостоянок, місця для кемпінгів.

«У 2016 році у Тернополі заплановано проведення Чемпіонату України з веслування на байдарках і каноє, Чемпіонат світу з риболовного  спорту на мур мишку, у 2017  – Чемпіонат  Європи на човнах «Дракон», етап кубка світу з канополо, у 2018  – чемпіонат України з веслування на байдарках і каное серед студентів,  Чемпіонат Європи серед молоді  з веслування на байдарках і каное,Чемпіонат Європи з канополо, етап кубка світу з канополо, - наголосив Леонід Бицюра. - Якщо вдасться реалізувати все задумане, тернопільський став стане водною ареною на рівні Франції, Польщі, Хоратії, Нової Зеландії та багатьої інших країн».

Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО) (фото) - фото 1

Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО) (фото) - фото 1

Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО) (фото) - фото 3

Як виглядатиме Тернопільський центр розвитку водних видів спорту (ФОТО) (фото) - фото 3

#Тернопільський центр розвитку водних видів спорту

Коментарі

Оголошення
live comments feed...