• Головна
  • Як голова Тернопільської облради підготувався до пікету освітян
09:00, 4 грудня 2014 р.

Як голова Тернопільської облради підготувався до пікету освітян

Сьогодні облраду та облдержадміністрацію пікетуватимуть освітяни зі всієї області, протестуючи проти вимушених відпусток за власний рахунок та зменшення зарплат через скасування доплат.

Аби не отримати «по шапці», голова облради Василь Хомінець придумав комбінацію, завдяки якісь освітяни завтра виглядатимуть мов вар’яти. Голова облради вийде до людей і запевнить, що він з ними, повністю поділяє їхні занепокоєння.

Як доказ – спільне звернення до Кабміну, підписане учора спільно з головою облради профспілок Андрієм Присяжним. Зауважимо, саме учора – напередодні пікету освітян.

У зверненні очільники вимагають прийняття соціально-збалансованого Державного бюджету на 2015 рік з врахуванням пропозицій профспілок щодо підвищення розміру державних соціальних стандартів.

Зокрема, в документі пописані вимоги «не допустити зниження рівня життя населення при формуванні показників Державного бюджету України на 2015 рік, забезпечити розмір заробітної плати працівників бюджетної сфери згідно вимог чинного законодавства та запровадити Єдину тарифну сітку в повному обсязі, припинити практику надання відпусток без збереження заробітної плати та застосування неповної зайнятості у бюджетних галузях, вжити заходів для повернення коштів ДП «Тернопільський облавтодор» за виконані роботи».

Окрім цього у свому зверненні вони вимагають скасувати постанови Кабінету Міністрів  від 25 березня 2014 року №88 та №89, згідно з якими доплата учителям та бібліотекарям надається з місцевих бюджетів.

«Ці постанови викликала соціальну напругу серед педагогів, адже не усі райони області  змогли здійснювати такі доплати. Зверталися учителі і до обласної ради, і до профспілок. Одразу мною була направлена телефонограма тодішньому голові парламенту Олександрові Турчинову. Зрештою, це питання нам вдалося вирішити. На оплату праці працівників бюджетної сфери уряд виділив для Тернопільщини майже 50 мільйонів гривень, де врахована і доплата учителям. На сесії обласної ради ці кошти будуть розподілені між районами», – зазначв під час підписання звернення Хомінець.

 

 

#Хомінець #пікет

Коментарі

Оголошення
live comments feed...