• Головна
  • На Тернопільщині дорожчає молоко
10:00, 3 серпня 2011 р.

На Тернопільщині дорожчає молоко

Молоко у липні на Тернопільщині подорожчало. Це констатують у Державній інспекції контролю за цінами і передбачають: дорожчати молоко і молокопродукти будуть і надалі. Причини - у подорожчанні на 20% сировини, повідомляє "TV-4".

Дорожче молоко привезли двадцять п'ятого липня, кажуть продавці одного з магазинів у центрі Тернополя. Молочна продукція у липні справді подорожчала, підтверджують у Держінспекції контролю за цінами в Тернопільській області.

Андрій КІНАХ  начальник відділу контролю цін на ринках продовольства Держінспекції контролю за цінами в Тернопільській області повідомив, що подорожчало молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20%, масло вершкове та сир кисломолочний жирністю 9%. (8:23") Виробники це пояснюють підвищенням закупівельних цін на молочну сировину. Для прикладу, якщо в квітні-травні закупляли молоко від населення за цінами 1,80-2 гривні за 1 літр, то зараз ціна десь коливається в межах 2,50 за 1 кілограм. Відповідно зросла й ціна від господарств.

Наразі зростання цін на молочну продукцію незначне, в межах одного відсотка, запевняють у Держінспекції з контролю за цінами в Тернопільській області, та буде більше. Два великих молокопереробних підприємства Тернопільщини подали в Держінспекцію документи на підвищення цін на свою продукцію. У цих матеріалах за деякими позиціями виробники хочуть зростання цін на вироблене ними на чверть. Настільки молочне не подорожчає, каже Андрій Кінах, та все-таки вагоме подорожчання вже невдовзі буде.

Все попереду - готова продукція подорожчає на відсотків 10-15%. І це, зауважте, в липні-серпні. На зиму, я думаю, підвищення буде 20-30%. Все через дефіцит молока і, крім того, як кажуть виробники, які приносили матеріали, є висока конкуренція за молочну сировину і з нашої області, скажем, і з Хмельницького, і з Рівного, і з Волині, зі Львова забирають сировину. Тобто наші, шоб втримати ринок, мусять піднімати закупівельні ціни, що відбивається на готовій продукції, каже Андрій КІНАХ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...